Bundesliga: Tytoń pomaga BVB

Kacper Rogacin / AIPZaktualizowano
Bayern Monachium wygrał z Herthą Berlin i za tydzień może być mistrzem Niemiec. Borussia Dortmund pewnie pokonała VfB Stuttgart.

Gdyby Borussia Dortmund przegrała ze Stuttgartem, Bayern już w ten weekend świętowałby zdobycie mistrzostwa Niemiec. Niestety dla Roberta Lewandowskiego i spółki, BVB bez trudu zdobyło trzy punkty, a udział miał w tym... Przemysław Tytoń.

Monachijczycy pojechali w sobotę do Berlina, jednak w meczu z Herthą wyglądali tak, jakby w głowach mieli już środowe spotkanie z Atletico Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. Walcząca o trzecie miejsce w lidze Hertha mogła skorzystać z szansy, ale nawet rozkojarzony Bayern był dla niej zbyt mocny. Gospodarze nie oddali w tym meczu ani jednego celnego strzału!

Goście – w swoim stylu – długo utrzymywali się przy piłce, ale w pierwszej połowie zupełnie nic z tego nie wynikało. Dopiero tuż po przerwie Mario Goetze wycofał piłkę do Arturo Vidala, a ten strzałem sprzed pola karnego dał Bayernowi prowadzenie. W 79. minucie gospodarzy dobił Douglas Costa, który uderzył fenomenalnie i tzw. „spadającym liściem” ustalił wynik meczu.

– Teraz wszystko mamy już we własnych rękach. Potrzebujemy jednego zwycięstwa. Mam nadzieję, że w następnej kolejce zostaniemy mistrzem – powiedział po spotkaniu trener Bayernu Pep Guardiola.

Świętowanie w ten weekend trzeba było przełożyć, ponieważ druga w tabeli Borussia Dortmund wygrała swój mecz. W Stuttgarcie piłkarze Thomasa Tuchela nie dali szans gospodarzom i wygrali aż 3:0.

Cały mecz w bramce Stuttgartu zagrał Przemysław Tytoń, który – delikanie mówiąc – nie spisał się rewelacyjnie. Przy trafieniu Shinjiego Kagawy na 1:0 nie mógł wprawdzie zbyt wiele zrobić, ale przy drugim golu odbił piłkę wprost pod nogi Christiana Pulisicia, a ten trafił do siatki. Po przerwie wynik meczu ustalił Adrian Ramos.

31. kolejka:

HSV – Werder 2:1 (Lasogga 5, 32 – Ujah 65); Ingolstadt – Hannover 2:2 (Morales 10, Hartmann 25 – Sakai 58, Kiyotake 82); Koeln – Darmstadt 4:1 (Modeste 4, 35, Risse 52, 75 – Gondorf 12); Hertha – Bayern 0:2 (Vidal 47, Costa 79); Stuttgart – Borussia 0:3 (Kagawa 21, Pulisić 45, Mkhitaryan 56); Wolfsburg – Augsburg 0:2 (Finnbogasson 1, Altintop 45); Schalke – Bayer 2:3 (Choupo-Moting 15, Sane 29 – Brandt 54, Bellarabi 56, Heranandez 60); Borussia Moenchengladbach – Hoffenheim 3:1 (Toljan 7 samobójcza, Dahoud 45, Hahn 61 – Kramaric 54); Eintracht Frankfurt – Mainz 2:1 (Russ 28, Bell 84 samobójcza – Brosinski 18)

1.Bayern3181 74–14