Bundesliga: Zwycięstwa Bayernu i Borussii. Monachium wciąż czeka na tytuł

Kacper Rogacin / AIPZaktualizowano
Bayern Monachium nie miał problemów z pokonaniem Herthy Berlin, a Borussia Dortmund rozbiła VfB Stuttgart. Losy mistrzostwa Niemiec mogą się rozstrzygnąć już w następnej kolejce.

Monachijczycy pojechali w sobotę do Berlina. W pierwszej połowie meczu z Herthą goście nie mogli przebić się przez obronę gospodarzy, jednak tuż po przerwie dopięli swego. W 48. minucie Arturo Vidal dał Bayernowi prowadzenie i od tego momentu piłkarze Pepa Guardioli kontrolowali mecz.

Na jedenaście minut przed końcem spotkania Douglas Costa efektownie uderzył z dystansu i przypieczętował zwycięstwo gości trafieniem na 2:0. Po chwili z boiska zszedł Robert Lewandowski, który nie zdołał poprawić swojego dorobku strzeleckiego. Po 31. kolejce Bundesligi Polak ma na koncie 27 bramek.

Jeszcze wyższe zwycięstwo odnieśli piłkarze Borussii Dortmund. BVB z Łukaszem Piszczkiem w składzie wygrało 3:0 ze Stuttgartem, w którego bramce stał Przemysław Tytoń. Przewaga gości była niepodważalna, a bramki zdobywali Shinji Kagawa, Christian Pulisic i Henrich Mchitarjan.

Jeśli w następnej kolejce Bayern wygra u siebie z Borussią Moenchengladbach, to zostanie mistrzem Niemiec.

Swój mecz wygrało też FC Koeln, które pokonało Darmstadt 4:1. Od 79. minuty na boisku przebywał Paweł Olkowski, natomiast cały mecz na ławce rezerwowych przegranych przesiedział Łukasz Załuska.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Materiał oryginalny: Bundesliga: Zwycięstwa Bayernu i Borussii. Monachium wciąż czeka na tytuł - Polska Times