Był Klich, czas na Grosickiego. Kolejny Polak w Premier League

AIP
16.11.2019 izrael jerozolima mecz  izrael polska w ramach kwalifikacji euro 2020 kwalifikacje mistrzostwa europynz kamil grosickifot. sylwia dabrowa / polska press
16.11.2019 izrael jerozolima mecz izrael polska w ramach kwalifikacji euro 2020 kwalifikacje mistrzostwa europynz kamil grosickifot. sylwia dabrowa / polska press brak
West Bromwich Albion wywalczył drugie miejsce w Championship, zaplecza angielskiej Premier League. To sprawia, że ekipa Kamila Grosickiego wywalczyła bezpośredni awans do elity. WBA zremisował w środę z QPR 2:2. "Grosik" zagrał ostatnie 10 minut.

Wystarczył remis. Choć z początku i o to trzeba było drżeć, bowiem to QPR jako pierwsze wyszło na prowadzenie. W 34. minucie gola dla londyńczyków strzelił Ryan Manning, przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Grady Diangana, który miejsce w podstawowym składzie WBA wywalczył - najprawdopodobniej - kosztem Grosickiego.

Po przerwie piłkarze West Bromu odzyskali kontrolę nad meczem, czego dowodem była bramka na 2:1. W 49. minucie prowadzenie gospodarzom dał Callum Robinson, ale ten stał trwał tylko do 61. minuty. Wtedy wyrównał Eberechi Eze.

Grosicki na murawie pojawił się dopiero w 80. minucie. Polak zastąpił Brazylijczyka Matheusa Pereirę. "Grosik" w środowy wieczór na The Hawthorns nie pokazał jednak zbyt wiele. Porażka Brentford z Barnsley sprawiła, że ekipie Slavena Bilicia do awansy wystarczył remis.

Reprezentant Polski wraca do Premier League. Wcześniej smaku angielskiej ekstraklasy zaznał w sezonie 2015/16 w barwach Hull City. Od kilku dni awans do Premier League świętuje Leeds United. Jedną z najważniejszych postaci Pawii z Leeds jest Mateusz Klich, w kadrze zespołu znajduje się również 18-letni Mateusz Bogusz. Klich, Bogusz i Grosicki dołączają więc do dwóch Polaków w elicie - Jana Bednarka z Southampton i Łukasza Fabiańskiego, zawodnika West Ham United. Z najwyższą klasą rozgrywkową w Anglii żegna się Artur Boruc, rezerwowy golkiper Bournemouth.

O rolę trzeciego beniaminka Premier League 2020/21 powalczą cztery zespoły: Brentford, Fulham, Cardiff City i Swansea City.