ŁŻ
Na zdjęciu: piłkarze Bytovii
Na zdjęciu: piłkarze Bytovii Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Bytovii doznali kolejnej porażki. Tym razem bytowianie przegrali u siebie z wiceliderem tabeli, ŁKS-em Łódź 0:2. Tym samym drużyna ma już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Za faworyta środowego spotkania niewątpliwie uchodził zespół ŁKS-u Łódź. Niemniej jednak kibice Bytovii mieli w pamięci poprzedni mecz tych zespołów. We wrześniu w Łodzi padł nieco zaskakujący wynik. ŁKS niespodziewanie przegrał z Bytovią 2:3. Drużyna z Bytowa zresztą miała wtedy swój bardzo dobry okres - zaliczyła serię siedmiu spotkań w lidze bez porażki.

Nic więc dziwnego, że kibice Bytovii mieli nadzieję, że historia się powtórzy. Tym razem jednak mogli czuć się mocno rozczarowani. Łodzianie śrubują serię kolejnych zwycięstw. W środę wygrali po raz piąty z rzędu po wznowieniu rozgrywek. Seria jest zatem imponująca. Tymczasem Bytovii coraz mocniej w oczy zaczyna zaglądać spadek. Bytowianie mają już tylko dwa punkty przewagi nad zagrożoną strefą.

Mecz od samego początku nie układał się po myśli gospodarzy. Już w 9. minucie, po błędzie obrońców Bytovii, z prezentu nie skorzystał Rafał Kujawa. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 14. minucie ładnym strzałem popisał się Patryk Bryła, który wykorzystał długie podanie. W tej sytuacji Andrzej Witan był bez szans.

ŁKS robił w tym meczu w zasadzie to, co chciał. W 29. minucie było już 2:0. Siódmą bramkę w tym sezonie zdobył Hiszpan Dani Ramirez.

Bytowianie do głosu zaczęli dochodzić dopiero w drugiej odsłonie meczu. Wówczas gra gospodarzy nieco się poprawiła. Cóż jednak z tego, skoro Bytovia nie była w stanie zdobyć nawet bramki kontaktowej.

W kolejnym spotkaniu bytowianie zmierzą się z z Sandecją Nowy Sącz przed własną publicznością. Mecz ten zaplanowany został na sobotę, 6 kwietnia (godz. 16).