Cavaliada Poznań 2022. Speed&Music, finał Średniej Rundy oraz... puchar polski w zaprzęgach. Jak wyglądał trzeci dzień Cavaliady?

Bartosz Kijeski
Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi do czerwoności rozgrzał publiczność zgromadzoną w hali targów poznańskich Adam Jastrzębowski
Za nami trzeci, przedostatni dzień Cavaliady Poznań 2022. Podczas sobotnich zmagań kibice, którzy przybyli na Międzynarodowe Targi Poznańskie mieli okazję obserwować finały małej oraz średniej rundy. Tę drugą rozgrywkę wygrał Litwin Matas Petraitis na koniu Cornet's Cloud. Zwieńczeniem dnia były rozgrywki pucharu polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi oraz konkurs Speed&Music.

W sobotę, 17 grudnia w Arenie A w hali numer 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich zostało rozegranych 6 konkursów. Najważniejszym z nich był finał Średniej Rundy na przeszkodach o wysokości 145 cm, który był zaliczany do światowego rankingu jeździeckiego. O tym, że konkurs był niezwykle wymagający, świadczy fakt, iż 11 par nie ukończyło swoich przejazdów, natomiast zaledwie 6 zawodników ukończyło go bezbłędnie.

Przeczytaj także: Cavaliada Poznań 2022. "Potęga Skoku" robi wrażenie! Zobacz niezwykłe zdjęcia z drugiego dnia zawodów na poznańskich targach

Podczas tych zmagań najlepszy okazał się Matas Petraitis na koniu Cornet's Cloud. Litwin dwukrotnie przejechał parkur bez ani jednej zrzutki. Za zwycięstwo 29-latek zainkasował 26 tysięcy złotych. Tuż za jego plecami uplasował się Kamil Grzelczyk na koniu Wibaro. W czasie finałowej rozgrywki Polak, który wcześniej zajął czwarte miejsce podczas piątkowej Dużej Rundy. Na najniższym miejscy podium znalazł się Matt Garrigan na koniu Holland V.D. Valckenborg, który do naszego reprezentanta w ostatnim przejeździe stracił 0,12 sekundy.

Podczas późnopopołudniowej sesji rozegrany został Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi - Cavaliada Driving Tour. W nim najlepszy okazał się Aleksander Fularczyk.

Wisienką na torcie został rozegrany konkurs szybkości Speed&Music. Zasada w tych rozgrywkach jest prosta - przejechać parkur w jak najkrótszym czasie. W nim najlepszy był Mściwoj Kiecoń na koniu Digisport Codeina, który pokonał tor w czasie 63,03, wyprzedzając o 0,01 sekundy(!) Igę Biegalską, która rywalizowała na koniu Doravella. Pula nagród w tym konkursie wyniosła 30 tysięcy złotych.

Takimi koniowazami przyjechali uczestnicy Cavaliady Poznań 2022Zobacz kolejne zdjęcie --->

Koniowozy, które kosztują majątek. Takimi pojazdami przyjech...