ad
Korona wygrała z Wisłą w Krakowie
Korona wygrała z Wisłą w Krakowie archiwum
W meczu Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17 Korona Kielce pokonała Wisłę w Krakowie 3:1. – Byliśmy lepsi – ocenił trener Marek Graba.

Wisła Kraków – Korona Kielce 1:3 (1:0)
Bramki:
Miłosz Strzeboński 61 z karnego, Dawid Grabarczyk 68, Kacper Śliwa 77 dla Korony.
Korona: Sandach – Przybysłąwski (60. Stawecki), Kowalik, Święćki, Szczepanek, Grabarczyk, Kośmider (46. Łoch), Zwoźny (79. Skipa), Strzeboński (90. Kudzia), Świecarz (90+1 Sochacki), Śliwa (83. Kralka).

Korona rozegrała w Krakowie dobry mecz i w pełni zasłużenie pokonała Białą Gwiazdę. Jej przewaga udokumentowana został jednak dopiero w ostatniej fazie meczu, gdy strzeliła trzy gole.

- Recepta na wygraną? Po przerwie podwyższyliśmy pressing i to przyniosło sukces. Lepiej wyglądaliśmy też motorycznie od rywala – ocenił Marek Graba, który prowadzi juniorów Korony wspólnie z Michałem Gęburą.

Do przerwy prowadzili jednak gospodarze, gdyż w 25 minucie przeprowadzili składną akcję w ataku pozycyjnym i po strzale z pola karnego zdobyła gola.

Po zmianie stron kielczanie zastosowali pressing i gracze Wisły zaczęli się gubić. W 61 minucie po odbiorze w środku pola na pozycję wyszedł Hubert Zwoźny, został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Miłosz Strzeboński, a siedem minut potem Korona już prowadziła po bardzo ładnej akcji. Kacper Śliwa wycofał piłkę do Strzebońskiego, ten zobaczył jeszcze lepiej ustawionego Dawida Grabarczyka i było 2:1. Wynik spotkania ładnym uderzeniem ustalił Śliwa i Korona w prestiżowym meczu z Wisłą odniosła cenną wygraną.