Centralna Liga Juniorów U-17. Jagiellonia pokonana, trwa zwycięska passa młodych piłkarzy Ursusa Warszawa

Hubert Zdankiewicz
Młodzi piłkarze Ursusa po awansie do Centralnej Ligi Juniorów
Młodzi piłkarze Ursusa po awansie do Centralnej Ligi Juniorów fot. KS Ursus 2002
CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17. Najpierw ŁKS, później Escola Varsovia, teraz Jagiellonia Białystok. Debiutujący w Centralnej Lidze Juniorów młodzi piłkarze Ursusa Warszawa odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem 3:1 i po czterech kolejkach nowego sezonu zajmują drugie miejsce w tabeli.

Bramki dla Ursusa zdobyli Maksymilian Grabowicz (29. minuta), później Jehor Macenko (35.). Obie padły po stałych fragmentach gry, co bynajmniej nie było kwestią szczęścia, czy przypadku. - Dziś w piłce nożnej stałe fragmenty może nie są kluczowym elementem, ale bardzo ważnym na pewno. Poświęcamy im dużo czasu na treningach i są one naszą mocną stroną, bo nie tylko z Jagiellonią strzelaliśmy w ten sposób bramki - przyznaje trener drużyny U-17 Michał Pulkowski.

Druga bramka dla "Traktorków" padła w 35. minucie, bo wzorowo wyprowadzonym kontrataku. Jej autorem był Bartosz Małczak. Gościom udało się tylko raz trafić do siatki. W 70. minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Lucjana Frydrycha.

Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Ursusa. "Traktorki" zaczęły rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów od wyjazdowej porażki 1:2 z Legią Warszawa. Później pokonały u siebie 3:0 ŁKS i rozgromiły na wyjeździe 5:1 Escolę Varsovia.

- Zwycięstwo z Jagiellonią na pewno cieszy, bo w przekroju meczu okazał się to chyba najbardziej wymagający przeciwnik, z jakim graliśmy. Bardzo dobry zespół, fajnie grający w piłkę. Na dobrą sprawę to goście przez większą część meczu prowadzili grę i może nie dominowali, ale my głównie staraliśmy się pilnować tyłów i wyprowadzać szybkie kontrataki - dodaje trener Pulkowski.

W następnej kolejce (7 kwietnia) Ursus zagra na wyjeździe z AKS SMS Łódź.