luci, micz
Resovia rozprawila się bardzo szybko z Cracovią.
Resovia rozprawila się bardzo szybko z Cracovią. Krzysztof Łokaj
Stal Mielec i Resovia mają za sobą pierwsze wygrane w Centralnej Lidze Juniorów - edycja Wiosna 2018. Piłkarze z Rzeszowa pokonali u siebie Cracovię, a mielczanie rozprawili się z Motorem Lublin. Mecz Karpat Krosno z KKP Korona Kielce został przelożony na inny termin.

Resovia - Cracovia 3:1 (3:0)

Bramki: Czado 1, Kloc 4, Chwałka 21 - Smołaga 75.

Resovia: Adamski - Sypek, Mastaj, Kloc, Chwałka (60 Łaski), Wilczak, Kurek, Bajda (75 Bać), Tarnowski (55 Cuber), Czado (78 Kwarciński), Basznianin (80 Mac). Trener Szymon Dusza.

Rzeszowianie szybko rozprawili się z rywalem. Pierwsza bramka padła już w dwudziestej sekundzie meczu, a po dwudziestu minutach było 3:0. - Co można powiedzieć o meczu, który tak na prawdę zakończył się po dwudziestu minutach. Rywal rzucił się do odrabiania strat, a my próbowaliśmy ich kontrować. Oni mieli trzy okazje na strzelenie gola i my również tyle samo - komentuje Szymon Dusza, trener Resovii, dla której była to pierwsza wygrana w CLJ w tej kategorii wiekowej.

Motor Lublin - Stal Mielec 0:1 (0:0)

Bramki: Sadłocha 52.

Stal: Przyboś - P. Witek (90 Rejchej), Gdowik l, Chalwa (55 Mokrzycki), Celmer, Kiełbasa l (82 Czop), Kron, Parkosz (40 Duszkiewicz), Mazur, Sadłocha l (88 Ciemierkiewicz), A. Witek (68 Deapolonioo). Trener Przemysław Paprocki.

Mielczanie mogli prowadzić już na początku spotkania, ale bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Arkadiusz Witek. Potem inicjatywę przejęli gospodarze, ale gola nie zdobyli.

Stal narzuciła swój styl gry w drugich 45 minutach. Już 7 minut po wznowieniu gry gola (jak się potem okazało na wagę trzech punktów) zdobył Sadłocha. Zawodnik Stali efektownie uderzył piętą po rzucie rożnym. Potem mielczanie mogli jeszcze zdobyć kolejne bramki, ale zabrakło trochę szczęścia. Znakomity strzał głową Deapolonioo wylądował na poprzeczce.

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Kielce - Juventa Starachowice 2:0,
w zaległym meczu: Stal Mielec - Cracovia 2:3 (A. Witek 22, Sadłocha 40 - Jeż 31, 32, Kędzior 39).
Mecz Karpaty Krosno - KKP Korona Kielce ze względu na zły stan boiska przełożono na inny termin.

POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Mecze 3 i 4 ligi [WYNIKI, RELACJE, ZDJĘCIA]

Memy o meczu Polska - Nigeria: Sędzia z psem przewodnikiem [GALERIA]

Motor Lublin - Resovia 1:2 [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów U17: Zwycięstwa Resovii i Stali Mielec. Karpaty Krosno przełożyły mecz - Nowiny