Centralna Liga Juniorów U-18. Korona coraz bliżej końcowego triumfu

red
13.04.2019 krakowul. wielicka - centrum treningowe cracovii - pilka nozna, centralna liga juniorow mecz cracovia krakow - legia warszawan/z fragment spotkaniafot. andrzej wisniewski / polskapresse / dziennik polski Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Centralna Liga Juniorów U-18. Korona Kielce efektownie pokonała Wisłę Kraków i jest już o krok od ostatecznego triumfu w ligowej stawce. W drugą stronę wędruje Elana Toruń, która żegna się z rozgrywkami centralnymi.

Korona Kielce ma kontynuuje kapitalną passę i właściwie może już świętować mistrzostwo Polski. W ostatniej kolejce udali się do Zabierzowa na mecz z Wisłą Kraków i nie dali "Białej Gwieździe" żadnych szans. Kielczanie na wiosnę jeszcze nie przegrali, remisując zaledwie dwa mecze - w Lublinie z Zagłębiem i z Pogonią w Szczecinie. Do zdobycia mistrzostwa Polski potrzebują punktu ,by już nie doścignął ich Śląsk Wrocław. A już w następnej kolejce, w niedzielę 12 maja, Korona podejmować będzie w Kielcach właśnie drużynę Śląska i w bezpośrednim meczu z wrocławianami powinna przypieczętować tytuł. Wystarczy jej remis.

Zwyżkę formy notuje Jagiellonia Białystok, która wygrała z Zagłębiem Lubin. To już szóste spotkanie z rzędu bez porażki podopiecznych Wojciecha Kobeszki. Gole dla białostoczan strzelili Mateusz Gdowik i Paweł Gierach. Gospodarze od początku byli stroną przeważającą i wygrali zasłużenie. Dzięki wygranej żółto-czerwoni umocnili się w górnej połówce tabeli i do podium tracą już tylko sześć oczek.

- To było nasze dobre spotkanie, szczególnie pod kątem efektywności naszej gry. Zachowaliśmy zero z tyłu, choć przeciwnik miał nieco więcej z gry i częściej operował piłką. Gdy dochodziliśmy do głosu, to robiliśmy to konkretnie i dwukrotnie pokonaliśmy bramkarza rywali. Przeciwnik też miał swoje sytuacje. Nie były to może okazje stuprocentowe, ale kilkakrotnie Zagłębie było groźne, w końcu to trzeci zespół w tabeli - powiedział trener Jagiellonii.

26. kolejka nie będzie dobrze wspominana w Toruniu. - Mimo dalekiej podróży weszliśmy w mecz bardzo dobrze - powiedział Kordian Wójs, trener Cracovii. - Szybko zdobyliśmy bramki, a one ustawiły mecz. Mieliśmy już grę pod swoją kontrolą. Nakręcaliśmy się z każdą akcją, choć wiedzieliśmy, że przeciwnik łatwy nie będzie. Mimo spadku chłopcy z takich drużyn, jak Elana, chcą się jeszcze pokazać z dobrej strony.

Do przerwy goście wygrywali 4:0, a tuż po przerwie Cracovia strzeliła piątego gola. Elana odpowiedziała tylko jednym trafieniem - w 58. minucie bramkę zdobył Krystian Białas, który chwilę wcześniej wszedł na boisko. - To był mój pierwszy kontakt z piłką. Obrońcy Cracovii wyszła niefortunna interwencja. Chciał kopnąć piłkę, ale źle naszła mu na stopę i ostatecznie trafiła na moją głowę - powiedział torunianin. Elana żegna się z Centralną Ligą Juniorów, mając obecnie na koncie trzy wygranej, sześć remisów i siedemnaście porażek. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki, w których torunianie, mimo degradacji, spróbują jeszcze poprawić swój dorobek. Uniknięcie ostatniego miejsca w tabeli jest już jednak raczej nierealne - przedostatni GKS Bełchatów ma osiem punktów więcej.

Sporo emocji dostarczyły derby Warszawy, w których Legia podejmowała Escolę Varsovie, a o zwycięstwie gospodarzy przesądziła bramka Łukasza Łakomego w 90. minucie spotkania. Śląsk Wrocław nie pozostawił złudzeń zabrzańskiemu Górnikowi i wygrał przed własną publicznością 2:0. O wszystkim przesądziły dwie minuty, w których Jakub Jarzębowski dwukrotnie trafił do siatki drużyny z Górnego Śląska. Wynik meczu pomiędzy Lechem Poznań a GKS-em Bełchatów rozstrzygnął się w pierwszej połowie, która zakończyła się zwycięstwem poznaniaków 3:1. W walce o utrzymanie nie poddaje się Ruch Chorzów, który wygrał z faworyzowaną Pogonią Szczecin 1:0. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Motoru Lublin z Arką Gdynia.