Wojciech Konończuk
Jagiellończycy są wiceliderami CLJ U-19
Jagiellończycy są wiceliderami CLJ U-19 jagiellonia.pl
Cenne zwycięstwo Jagiellonii w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Białostoczanie wygrali 2:1 w Częstochowie z Rakowem i awansowali na pozycję wicelidera.

Żółto-Czerwoni szybko zapomnieli o wpadce u siebie z Górnikiem Zabrze (1:3) i rozegrali pod Jasną Góra bardzo dobry mecz, zwyciężając zasłużenie.

- Zarówno w obronie jak i w ataku zagraliśmy na wysokim poziomie. Mieliśmy pełną kontrolę i chłopakom należą się duże pochwały. Gola straciliśmy w doliczonym czasie gry, ale w przekroju całej potyczki rywale mieli niewiele do powiedzenia - komentuje w klubowych mediach trener Jagiellonii Marek Wasiluk.

CLJ U-19. Jagiellonia to wyjazdowa potęga

Podlasianie objęli prowadzenie tuż przed przerwą, po strzale głową Maksymilian Cholewy, który jeszcze w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Adriana Podczaskiego. Na 2:0 podwyższył w 84. minucie Jakub Burkowski, a honorowe trafienie dla Rakowa zaliczył Jakub Cierpiał.

Warto odnotować, że Jagiellonia znakomicie gra na wyjazdach. W pięciu potyczkach w delegacjach drużyna trenera Wasiluka zanotowała cztery zwycięstwa i remis.

Kolejny mecz juniorzy Jagi rozegrają w sobotę - 29 października u siebie, a rywalem będzie Śląsk Wrocław. Początek spotkania o godz. 12.

WYNIKI 11. KOLEJKI

• Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Cholewa (45), 0:2 - Burkowski (84), 1:2 - Cierpiał (90).
  • Jagiellonia: D. Andrzejkiewicz – Krasiewicz, Kobus, Podczarski (15. Cholewa), Burkowski, Jaroszuk (90. Demiańczuk), Bernatowicz, Mościcki, Piórkowski, Susak (58. Rybak), Protaziuk (86. Ziętek).
  • MKS Polonia Warszawa - Korona Kielce 2:3, Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 2:5, Śląsk Wrocław - Escola Varsovia Warszawa 2:2, Arka Gdynia - Miedź Legnica 2:1, Lech Poznań - Pogoń Szczecin 4:4, Wisła Kraków - Legia Warszawa 4:1.
  • Mecz: Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin został przełożony.