Centralna Liga Juniorów. Wisła Kraków lepsza od Korony Kielce

Bartosz Karcz
wisla.krakow.pl
Dużo bramek padło w sobotę w Myślenicach. W meczu Centralnej Ligi Juniorów Wisła Kraków pokonała 4:2 Koronę Kielce. Podopieczni trenera Adriana Filipka byli lepsi i wygrali zasłużenie.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

W pierwszej połowie bohaterem był Bartoń. Najpierw pewnie wykonał rzut kary, ale gdy Korona odpowiedziała szybko trafieniem Pokory, jeszcze przed przerwą dał „Białej Gwieździe” prowadzenie. Asystę przy tym golu zaliczył Wiśniewski.

Po zmianie stron wciąż przewagę miała Wisła, a jej zwieńczeniem był trzeci gol, którego głową strzelił rezerwowy w tym meczu Tokarczyk. Korona nie składała jednak broni. Na dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry kielczanie zdobyli kontaktową bramkę i przycisnęli. Ostatecznie nadzieje na choćby remis odebrał im jednak w 88 min Stanek, który ustalił wynik meczu.

Wisła Kraków - Korona Kielce 4:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Bartoń 30 karny, 1:1 Pokora 34, 2:1 Bartoń 43, 3:1 Tokarczyk 70, 3:2 Kucharczyk 78, 4:2 Stanek 88.
Wisła: Letkiewicz - Wiśniewski, Przybyłko, Skrobański, Krzyżanowski, - Kutwa, Głogowski, Chromych, Urbański, Pieniądz - Bartoń. Grali też: Tokarczyk, Stanek, Baniowski, Grzybowski, Sałamaj.