Tomasz Kuczyński
W rywalizacji Warty z Czarnymi jest remis 1:1.
W rywalizacji Warty z Czarnymi jest remis 1:1. Paulina Musialska/Dziennik Zachodni
W drugim meczu ćwierćfinału play off PlusLigi Aluron Virtu Warta Zawiercie przegrała w Radomiu z Cerrad Czarnymi 1:3 (28:26, 20:25, 32:34, 21:25). W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1:1. O wszystkim zdecyduje spotkanie w Zawierciu 7 kwietnia.

Warta wygrała pierwszy mecz rywalizacji o półfinał przed własną publicznością 3:2. W niedzielę podopieczni Marka Lebedewa mieli szansę na zakończenie rywalizacji w dwóch meczach. W szczelnie wypełnionej hali w Radomiu drużynę gości wspierała 120-osobowa grupa kibiców z Zawiercia.

Czarni na dzień dobry prowadzili w I secie 5:2 i wtedy trener Lebedew poprosił o czas i szybko po tej przerwie był remis 5:5. Gdy gospodarze odskoczyli na 17:12 wydawało się, że pierwsza partia padnie ich łupem. Warta znów odrobiła straty – 19:18. No to radomianie ponownie odskoczyli - 21:18. Trener gości wprowadził do gry Grzegorza Boćka, który dwoma atomowymi zagrywkami wyrównał stan gry – 21:21. Walka punkt za punkt trwała do końca seta, aż zawiercianie wygrali 26:24!

Drugi set wygrali Czarni. Długo walka była wyrównana. Kiedy gospodarze mieli 15:12 Lebedew wziął czas. Nie pomógł też manewr z Boćkiem na zagrywce. Wprawdzie Warta miała jeszcze zryw – 21:15 do 21:18 i 22:19, ale końcówka należała do drużyny Roberta Prygla.

Niesamowicie zacięty był trzeci set. Wprawdzie Czarni ze stanu 15:15 odskoczyli na 18:15, ale potem wszystko wróciło do remisowej normy. Od 19:19 grano punkt za punkt. Walka na przewagi skończyła się wygraną gospodarzy 34:32. W ostatniej akcji tej partii Marcin Waliński nie poradził sobie z zagrywką Tomasza Fornala.

Jurajscy Rycerze nie mieli zamiaru się poddawać. Alexandre Ferreira bombardował zagrywką i goście prowadzili 14:12, a następnie 16:13. Co na to Czarni? Też nie zamierzali oddawać seta i mieliśmy remis 17:17. Goście prowadzili jeszcze 20:19, ale potem ustąpili kroku gospodarzom.

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (26:28, 25:20, 34:32, 25:21)

Czarni: Pajenk, Żaliński, Vincić, Filip, Huber, Fornal, Ruciak (libero) oraz Kwasowski, Wasilewski (libero), Ostrowski, Giger.

Warta: Masny, Waliński, Rejno, Malinowski, Ferreira, Gawryszewski, Koga (libero) oraz Bociek, Dosanjh, Żuk, Swodczyk, Andrzejewski (libero).

Stan rywalizacji w play off (do dwóch zwycięstw): 1:1. Decydujący mecz w niedzielę o godz. 17.30.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Krzysztof Piątek o reprezentacji Polski

KIBIC Magazyn sportowy Dziennika Zachodniego

Materiał oryginalny: Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1. Jurajscy Rycerze remisują w walce o półfinał. Decydujący mecz w niedzielę - Dziennik Zachodni