Cerrad Czarni Radom wygrali na wyjeździe z Łuczniczką Bydgoszcz bez straty seta i są już o krok od ósmego miejsca na koniec fazy zasadniczej

Michał Nowak
Cerrad Czarni Radom pokonali na wyjeździe Łuczniczkę Bydgoszcz. Kolejny dobry mecz rozegrał środkowy Norbert Huber (w ataku). Tadeusz Klocek
Cerrad Czarni Radom pokonali bez straty seta w Bydgoszczy tamtejszą walczącą o utrzymanie Łuczniczkę. Podopieczni trenera Roberta Prygla są już tylko o krok od zajęcia ósmego miejsca na zakończenie fazy zasadniczej w siatkarskiej PlusLidze.

Łuczniczka Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom 0:3 (20:25, 29:31, 20:25)
Łuczniczka: Bieńkowski, Filipiak 14, Ananiev 10, Gorchaniuk 13, Szalacha 4, Sacharewicz 3, Kowalski (libero) oraz Goas 2, Sieńko, Gryc 3.
Cerrad Czarni: Vincić 3, Żaliński 3, Fornal 11, Kwasowski 11, Teryomenko 11, Huber 12, Watten (libero) oraz Filip 9.
Sędziowie: Piotr Król i Bogusław Pachniewicz.
MVP meczu: Dejan Vincić (Cerrad Czarni).

Mecz rozpoczął się od błędu Bartosza Filipiaka w ataku i asa serwisowego Dejana Vincicia. Gra była wyrównana do stanu 10:10. Potem trzy "oczka" z rzędu zdobyli radomianie - skuteczni w ataku byli Tomasz Fornal i Norbert Huber, a asa dołożył Dmytro Teryomenko (10:13). Kilka chwil później Cerrad Czarni Radom powiększyli przewagę do pięciu "oczek" i po ataku Kamila Kwasowskiego było już 14:19. Trzy kolejne akcje na swoją korzyść zakończyli walczący o utrzymanie w PlusLidze gospodarze (17:19) i o czas poprosił trener radomian, Robert Prygiel. Goście szybko odnaleźli swój rytm gry (17:22). Po ataku Wojciecha Żalińskiego, Cerrad Czarni mieli piłkę setową (20:24), którą wykorzystali już w kolejnej akcji, kiedy to Norbert Huber zablokował Michała Szalachę.

Ekipa z Bydgoszczy grająca z nożem na gardle, lepiej zaczęła drugą odsłonę. Po ataku Ananieva i bloku Szalachy było 5:3. Kilka chwil później, po kolejnej dobrej akcji Ananieva tablica pokazywała wynik 9:6, a trener Robert Prygiel zdecydował się na zmianę - Wojciecha Żalińskiego w ataku zastąpił Michał Filip. Kiedy Gorchaniuk trafił zagrywką w Wattena, przewaga gospodarzy wzrosła do czterech "oczek" (11:7). Dość szybko jednak Cerrad Czarni doprowadzili do remisu. Po ataku Kwasowskiego było 15:15, a niedługo potem, po błędzie odbicia po stronie Goasa, radomianie wyszli na prowadzenie (18:19). Nie był to koniec emocji. Kolejne minuty to wyrównana walka. W jednej z sytuacji dość kontrowersyjną decyzję podjęli sędziowie, którzy nie zauważyli, że piłka po ataku odbiła się od Filipiaka. Bydgoszczanie mieli parę setballi, ale żadnego z nich nie wykorzystali. Radomianie natomiast byli bezwzględni, a drugą odsłonę dwoma asami serwisowymi zakończył Teryomenko (29:31)!

Po słabszym początku (3:0, 4:1), radomianie szybko odrobili stratę. Znów dobrze w polu zagrywki spisywał się Teryomenko, a blok i atak dołożył Huber (6:7). Po błędzie w ataku Filipiaka, trener Jakub Bednaruk poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Po ataku Filipa przewaga radomian wzrosła do czterech "oczek" (8:12). Przyjezdni grali konsekwentnie i utrzymywali prowadzenie, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele (12:17). Po ataku Fornala z drugiej linii było 16:20. Cerrad Czarni Radom nie zamierzali wypuścić tego prowadzenia z rąk. Zakończyli ten pojedynek po autowej zagrywce Gorchaniuka i zdobyli kolejne trzy punkty do plusligowej tabeli.

Dzięki tej wygranej, radomianie są już o krok od ósmego miejsca na zakończenie fazy zasadniczej. Jeżeli Cuprum Lubin nie zdobędzie punktu w niedzielnym starciu z Onico Warszawa, to bez względu na wyniki ostatniej kolejki, Cerrad Czarni będą już pewni ósmej lokaty.