Chemik Police zamknął półfinał Tauron Ligi w dwóch meczach

Jakub Lisowski
Chemik (na pierwszym planie) nadal nie przegrał seta w play-offach
Chemik (na pierwszym planie) nadal nie przegrał seta w play-offach fot. tauron liga
Siatkówka kobiet. Nie było niespodzianki w drugim spotkaniu półfinału Tauron Ligi między zespołami Grupa Azoty Chemik Police i Budowlanymi Łódź. Zabrakło też zaciętej rywalizacji.

Chemik jest już w finale i 1 maja na swoim parkiecie rozpocznie walkę o dziesięty tytuł mistrzowski w historii klubu. Rywalem będzie Developres Rzeszów, czyli potwierdziły się przedsezonowe prognozy, że te dwie drużyny będą w finale.

Rzeszowianki w półfinale trochę się namęczyły z ŁKS Łódź, ale ostatecznie wygrały w dwóch meczach. Chemik - tak jak w ćwierćfinale - zaliczył kolejny spacerek.

Już w Policach Chemik wygrał 3:0 z Budowlanymi, ale oczekiwano, że łodzianki mocniej postawią się na swoim parkiecie. Może i próbowały. Np. w pierwszym i trzecim secie policzanki cały czas miały wysoką przewagę, ale gdy dochodziły do 20. punktu traciły na moment koncentrację i rywalki dochodziły na punkt. Ale to był koniec nerwów, bo po kryzysach zaczynała się seria udanych zagrywek i podopieczne Marka Mierzwińskiego spokojnie punktowały.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Marlenę Kowalewską, rozgrywającą Chemika.

Budowlani Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 0:3
Sety: 20:25, 17:25, 22:25
Chemik: Kowalewska, Kąkolewska, Wasilewska, Łukasik, Czyrniańska, Brakocević-Canzian oraz Stenzel (libero) - Rios, Połeć, Lipska, Milenković, Pol.