Chemik rozbił PGE Atom Trefl w pierwszym meczu finałowym [ZDJĘCIA]

Krzysztof Michalski
Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot przegrały z Chemikiem Police 1:3 w pierwszym meczu finałowym Orlen Ligi. Drugie spotkanie w środę o godz. 18.

Za zdecydowanego faworyta całej serii uchodzi drużyna Chemika Police, jednak sopocianki zapowiadały, że nie złożą broni bez walki i zrobią wszystko, żeby sprawić niespodziankę i sięgnąć po złoty medal.

Początek pierwszego seta był dość nerwowy zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Przy stanie 6:4 dla Chemika obie drużyny wykorzystały już po jednym czasie, a trener naszej drużyny, Lorenzo Micelli, miał na koncie żółtą kartkę za protesty. Sopocianki nieźle zaczęły mecz, ale ostatni raz na prowadzeniu były przy stanie 14:13. Potem coraz wyraźniejszą przewagę miał Chemik, który wygrał pierwszą partię 25:21.

O ile ten pierwszy set przez długi czas był wyrównany, o tyle drugi od początku należał do policzanek, które totalnie dominowały nad PGE Atomem. Złapały luz w grze, dość szybko osiągnęły wysoką przewagę, aż w końcu ich prowadzenie wyniosło 16:7. Wtedy nieco się „zawiesiły” i sopocianki doprowadziły do stanu 16:11. To jednak tylko podrażniło rywalki, które od tego momentu straciły ledwie 2 punkty i zwyciężyły 25:13. Trzeba sobie powiedzieć wprost - drugi set był w wykonaniu Atomówek fatalny.

Szybko się jednak odbudowały i trzecią odsłonę rozpoczęły od prowadzenia 7:2. Jednak szybko straciły przewagę i wynik zaczął być „na styku”. Gdy Chemik prowadził 24:21 wydawało się, że jest po meczu. Ale piorunujący finisz Atomówek dał im wygraną 28:26.

Nadzieja, którą dała końcówka trzeciego seta, została szybko rozwiana w czwartej partii. Policzanki wgniotły swoje rywalki w ziemię i wygrały 25:9.

Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot 3:1 (25:21, 25:13, 26:28, 25:9)

PGE Atom: Tokarska, Balkestein-Grothues, Efimienko, Radenković, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Miros, Djerisilo, Łukasik, Cooper, Damaske.

Materiał oryginalny: Chemik rozbił PGE Atom Trefl w pierwszym meczu finałowym [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki