Paweł Stankiewicz
Chojniczanka pokonała Stal Mielec 2:0 w 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. O ćwierćfinał zagra u siebie z Wisłą Kraków, a ta runda została zaplanowana na 20-22 września.

Chojniczanka była faworytem, ale to wcale nie był łatwy mecz dla podopiecznych trenera Macieja Bartoszka. Stal zwłaszcza w pierwszej połowie miała kilka okazji bramkowych, których nie potrafiła wykorzystać. Chojniczanka pokazała za to na czym polega skuteczna gra, a futbolówkę do bramki skierował w 35 minucie spotkania Michał Jakóbowski, który dopiero od tego sezonu reprezentuje barwy klubu z Chojnic.

W drugiej połowie gospodarze grali spokojnie i czekali na okazje do podwyższenia wyniku. Ta sztuka udała się na dziewięć minut przed końcem spotkania, a wynik ustalił Łukasz Kosakiewicz. Chojniczanka awansowała do 1/8 finału i kibice w Chojnicach zobaczą drużynę ekstraklasowej Wisły Kraków, z którą zespół trenera Bartoszka powalczy na swoim stadionie o ćwierćfinał Pucharu Polski.

Chojniczanka - Stal Mielec 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Michał Jakóbowski (35), 2:0 Łukasz Kosakiewicz (81)

Chojniczanka: Dumieński - Lisowski, Markowski, Kieruzel, Podgórski - Jakóbowski, Kryszak (71 Zawistowski), Meschia (56 Rybski), Grzelak, Kosakiewicz - Mikita (82 Kozłowski).

Stal: Kozioł - Sulewski, Zalepa, Kiercz, Getinger - Prejs, Marciniec (46 Sobczak), Radulj (66 Szczepański), Buczek (46 Żubrowski), Ze Lucas - Łętocha.

Żółte kartki: Kryszak, Markowski - Zalepa.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Materiał oryginalny: Chojniczanka lepsza od Stali Mielec w Pucharze Polski. Z Wisłą Kraków o ćwierćfinał - Dziennik Bałtycki