Comarch Cracovia nie zwalnia tempa. Lider wygrał w Katowicach

Jacek Żukowski
GKS Katowice - Comarch Cracovia
GKS Katowice - Comarch Cracovia Karina Trojok
Jeszcze nie tak dawno katowiczanie byli liderem Polskiej Hokej Ligi i Comarch Cracovii ciężko się z nimi grało (klęska choćby w Superpucharze). Ale teraz sytuacja diametralnie się zmieniła i to „Pasy” dobrze sobie radzą z GKS-em.

Pokazały na czym polega gra w przewagach, punktując rywala i umacniając się na pozycji lidera.
Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć ofiar katastrofy do jakiej doszło w Katowicach-Szopienicach (wybuch gazu). A potem „Pasy” pokazały, co to znaczy mieć na lodzie jednego, bądź nawet dwóch zawodników więcej.

Zanim do tego doszło, krążek do katowickiej bramki skierował w 9 min Sawicki. Sędzia nie uznał jednak tego gola, gdyż najpierw doszło do przerwania akcji gwizdkiem. Sędzia pospieszył się, bo krążek znalazł się za parkanami Murraya. Krakowianie skorzystali z pierwszej gry w przewadze i wtedy huknął nie do obrony Gula. Potem Stojanović ratował zespół, gdy grał on 4 na 5, a tuż przed przerwą słupek uratował Murraya od straty bramki po uderzeniu Kinnunena.

Wronka wykorzystał kolejną karę miejscowych, a w połowie tercji „Pasy” wykorzystały osłabienie rywali , gdy aż dwóch z nich siedziało na ławce kar – tym razem Kinnunen miał powody do radości.
Gospodarze nie załamali się i przed końcem tej odsłony Bepierszcz zdobył gola.

W ostatniej odsłonie było sporo walki. Krakowianie umiejętnie się bronili, a katowiczanie nie umieli znaleźć sposobu, jak przełamać defensywę. W 58 min gospodarze wycofali bramkarza, ale na niewiele się to zdało. Mało tego, to „Pasy” przypieczętowały wygraną czwartym golem na 22 s przed końcem.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Bramki: 0:1 Gula (Polak, Wronka) 15, 0:2 Wronka (Racuk) 25, 0:3 Kinnunen 33, 1:3 Bepierszcz (Olsson) 39, 1:4 Rac 60.
GKS: Murray – Rompkowski, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Magee – Varttinen, Wanacki, Simek, Monto, Lehtonen – Kolusz, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Hitosato – Maciaś, Ciepielewski, Krężołek, Smal, Bepierszcz.
Cracovia: Stojanović– Kinnunen, Jezek, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, D. Kapica - Husak, Graborenko, Brynkus, Racuk, Tomi – Krejci, Bdzoch, F. Kapica, Michalski, Arrak.
Sędziowali: M. Baca, P. Gabryszak. Kary: 10 – 12 min. Widzów: 500.