Copa America 2019. "Katar i Japonia w tym turnieju to zły pomysł"

MK
MAURO PIMENTEL/AFP/East News
- Moim zdaniem Katar i Japonia nie powinny występować w Copa America - uważa selekcjoner reprezentacji Paragwaju Eduardo Berizzo. Paragwajczycy dopiero co zremisowali z Katarem 2:2 w pierwszym meczu fazy grupowej turnieju na brazylijskich boiskach.

Do 68. minuty Katarczycy mieli do Paragwajczyków aż dwie bramki deficytu, a jednak spotkanie zakończyli z punktem. Paragwaj wyszedł na prowadzenie już w czwartej minucie, a wynik podbił 52 minuty później. Mistrzowie Azji się jednak nie poddali i doprowadzili do podziału punktów.

CONMEBOL (czyli Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej) już od jakiegoś czasu zaprasza do gry zespoły z innych kontynentów. Już teraz możemy być pewni, że w przyszłorocznych mistrzostwach, które odbędą się w Kolumbii i Argentynie, weźmie udział Australia. - Uważa, że to nie ma sensu. Turniej należy ograniczyć do uczestników. Powinny to być tylko zespoły z obu Ameryk. To może być turniej Ameryki Północnej, Południowej i Środkowej. Europa nigdy nie zaprosiła nikogo z nas do turnieju UEFA EURO. Nie traktujcie tych słów, jako gorycz po stracie punktów z Katarem - mówi selekcjoner reprezentacji Paragwaju Eduardo Berizzo.

W grupie B rywalami Paragwajczyków są jeszcze Kolumbia i Argentyna. W ich starciu, dosyć niespodziewanie, 2:0 wygrała Kolumbia. Dla Kolumbijczyków gole strzelali Roger Martinez i Duvan Zapata.

Zeszłej nocy turniej rozpoczęli inni faworyci turnieju. Urugwaj wygrał w Belo Horizonte z Ekwadorem 4:0 w meczu grupy C. Drugie spotkanie w tej grupie Japonia - Chile odbędzie się w poniedziałek.