Costa Blanca Rugby 7's. Polki przywiozły cenną wygraną z Hiszpanii

Adam Mauks
Adam Mauks
Polskie rugbistki mogły cieszyć się z wygranej w hiszpańskim turnieju. W mistrzowskich turniejach rywalki będą trudniejsze Fot: materiały prasowe
Polskie rugbistki nie zatrzymują się w swojej drodze na szczyt sportowych możliwości. Właśnie wygrały turniej w Hiszpanii.

Polki triumfowały w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Hiszpanii - Costa Blanca Rugby 7’s. Pierwszego dnia biało-czerwone pokonały Finlandię 43:0 (26:0), drużynę Viator Barbarians z Hiszpanii 43:0 (33:0) i Francję 31:0 (26:0). Drugiego dnia polska drużyna wygrała w ćwierćfinale z hiszpańską drużyną Costa Blanca 63:0 (35:0), w półfinale nasze reprezentantki pokonały Szkocję 61:0 (33:0), a w finale Delta Drone Tuks z Republiki Południowej Afryki 22:5 (17:0).

Większość zawodniczek naszej kadry narodowej to rugbistki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Ich selekcjonerem jest klubowy trener z Gdańska Janusz Urbanowicz. W Hiszpanii Polskę reprezentowało sześć rugbistek z gdańskiego klubu. Były to: Karolina Jaszczyszyn, Hanna Maliszewska, Anna Klichowska, Natalia Pamięta, Sylwia Witkowska i Monika Pietrzak. Dla Polek turniej w Hiszpanii był ważnym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy. Polki zagrają w dwóch mistrzowskich turniejach. Pierwszy odbędzie się we francuskim Marcoussis pod koniec czerwca, drugi w lipcu w ukraińskim Charkowie.

Tydzień przed tym turniejem polskie rugbistki wystąpią w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Kazaniu w Rosji. - Zagraliśmy w tym turnieju bardzo dobrze, demonstrując świetna formę - mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” trener Urbanowicz. Sam jestem zdziwiony formą dziewczyn i mam nadzieję, że uda nam się ją utrzymać jak najdłużej - dodaje. Zanim polskie rugbistki znów wystąpią w międzynarodowych zmaganiach, 8 czerwca w Gdańsku będzie można oglądać je w ostatnim turnieju o mistrzostwo Polski. Turystami w Hiszpanii nie byli też rugbiści reprezentacji Polski w rugby 7-osobowym. Nasi rugbiści zajęli tam trzecie miejsce wygrywając w małym finale z drużyną Costa Blanca 21:15 (7:5).

Australia zdominowała przedolimpijskie przetarcie. Żeńska i męska drużyna z triumfem w Pucharze Azji w koszykówce trzyosobowej