Wojciech Konończuk
Trener Jagiellonii Maciej Stolarczyk uważa, że jego zespół nie zasłużył na porażkę w Krakowie jagiellonia.pl
Trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk nie krył rozczarowania wyjazdową porażką 0:1 z Cracovią w meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Jego zdaniem Żółto-Czerwoni nie zasłużyli na to, by z Krakowa wyjechać bez punktów.

Oto, co do powiedzenia na konferencji prasowej mieli szkoleniowcy Cracovii i Jagiellonii.

MACIEJ STOLARCZYK (Jagiellonia): Nie zasłużyliśmy na porażkę w tym meczu. Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Brakowało wykończenia, bardzo istotnego elementu w ataku. Przed przerwą kontrolowaliśmy mecz, kreowaliśmy sobie sytuacje. W drugiej połowie w nasze poczynania wkradła się nerwowość. Próbowaliśmy rozwiązań, które nie są nasze i które nie utrudniały gry defensywie gospodarzy. Cracovia z tego korzystała, w tym poprzez stałe fragmenty gry, a po jednym z nich zdobyła bramkę. W końcówce meczu mieliśmy swoje sytuacje.
Trzeba pamiętać, że ostatnią część spotkania graliśmy w osłabieniu, co z pewnością utrudniło nam doprowadzenie do chociaż remisu. Z pokorą przyjmuje tę przegraną. Uważam, że było dużo fragmentów, które musimy pielęgnować. Błędy, które nam się przytrafiają, to rzeczy, nad którymi musimy pracować i które trzeba wyeliminować. Słowo „musimy” jest bardzo istotne. W piłce nożnej właśnie takie elementy powodują, że końcowy rezultat jest niekorzystny. Nie będę ukrywał, że jestem rozczarowany wynikiem. Trudno to przełknąć.

JACEK ZIELIŃSKI (Cracovia): Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa wydartego Jagiellonii z gardła. Mieliśmy swoje problemy personalne przed tym meczem, ale chłopcy zostawili dziś kawał zdrowia i pokazali w wielu fragmentach kawał dobrej piłki. Myślę, że zasłużyliśmy na wygraną. Chcieliśmy podziękować kibicom za to, że byli z nami zwłaszcza w trudnych momentach podczas tej rundy. Atmosfera na meczu była wspaniała. Ich ich doping dodał nam skrzydeł. Jagiellonia zagrała poprawny mecz, ciężko było przedrzeć się przez ich defensywę.