0 1 połowa

ŁKS Łódź

2

1 1 połowa

• Naprawdę ciekawy mecz oglądaliśmy dziś w Krakowie. Gospodarze przez większość meczu atakowali, starali się odrobić straty z pierwszej połowy, lecz to ŁKS podwyższył wynik na 2:0 - z rzutu karnego trafił Maksymilian Rozwandowicz. W końcówce zrobiło się jeszcze bardzo ciekawie, bo oba zespoły miały sporo sytuacji podbramkowych, a gola kontaktowego strzelił Sergiu Hanca. Na wyrównanie zabrakło już jednak Cracovii czasu i ŁKS odniósł pierwsze zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, ŁKS wygrywa z Cracovią 2:1!

• Błyskawiczna odpowiedź Cracovii. Hanca podał do Wdowiaka, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Pirulo dryblował w polu karnym i uderzył z ostrego kąta, lecz czujny był Pesković i odbił piłkę!

• Łukasz Piątek miał dobrą okazję z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Będzie jeszcze korner.

• David Jablonsky faulem zatrzymał Rafała Kujawę. Stoper Cracovii z żółtą kartką.

• Szymon Marciniak przedłużył drugą połowę o cztery minuty.

• Akcja rezerwowych daje jeszcze Cracovii nadzieję na remis! Mateusz Wdowiak dośrodkował z prawej strony, Sergiu Hanca uderzył z pierwszej piłki i pokonał Michała Kołbę!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! SERGIU HANCA!

• Dani Ramirez ładnie zgrał piłkę do Macieja Wolskiego, a ten był faulowany. Będzie niezła okazja dla ŁKS-u z rzutu wolnego.

• Świetne dośrodkowanie Siplaka, ale nie zrozumieli się w polu karnym Helik i Van Amersfoort. Gracze Cracovii przeszkodzili sobie wzajemnie, mając stuprocentową okazję na gola!

• Ogromne szczęście ŁKS-u! Po dośrodkowaniu z prawej strony bliski gola był Rafael Lopes, ale po raz drugi w tym meczu trafił w słupek! Piłka przeszła jeszcze wzdłuż linii bramkowej i wylądowała w rękach Kołby.

• Jan Sobociński faulował Van Amersfoorta. Stoper ŁKS-u z żółtą kartką.

• Z ostrego kąta do siatki trafił Pelle van Amersfoort, ale wszystko działo się już dawno po gwizdku sędziego - Holender złapany na spalonym.

• Naciskają goście! Dobrze zachował się w polu karnym Pirulo, oddał celny strzał, lecz czujy był na linii golkiper Cracovii!

• ŁKS bliski trzeciego gola! Goście przejęli piłkę na połowie Cracovii, Dani Ramirez wymienił piłkę z Rafałem Kujawą i uderzył z szesnastu metrów, a piłka przeszła tuż obok słupka!

• Adrian Klimczak znakomicie minął Wdowiaka po lewej stronie, wbiegł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, lecz odbił piłkę Pesković. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Jana Grzesika wchodzi Artur Bogusz.

• Ostre dośrodkowanie Siplaka, Kołba wyszedł z bramki, ale nie zdołał złapać piłki. Pelle van Amersfoort nie miał jednak łatwej sytuacji i uderzył obok bramki.

• Adrian Klimczak wszedł wślizgiem w nogi Cornela Rapy. Żółta kartka dla gracza ŁKS-u.

• 8.043 kibiców ogląda dziś mecz na stadionie Cracovii.

• ŁKS miał świetną okazję na kontrę. Kalinkowski niezbyt dobrze zagrał jednak do Ramireza, ten zdołał oddać jeszcze strzał, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Kolejne dośrodkowanie Rapy z prawej strony. Kołba uprzedził Van Amersfoorta i złapał piłkę.

• Siódmy korner nie przyniósł zagrożenia, gorąco zrobiło się po ósmym. Piłka przeszła wzdłuż bramki ŁKS-u, lecz nikt jej nie przeciął.

• Rafael Lopes dośrodkowywał z prawej strony, jeden z obrońców wybił piłkę na rzut rożny. To już siódmy korner dla Cracovii w tym meczu.

• Cornel Rapa znakomicie dośrodkował z prawej strony, przed szansą na gola stanął Pelle van Amersfoort, lecz strzał Holendra świetnie obronił Michał Kołba!

• Dani Ramirez zagrał prostopadłą piłkę do Pirulo, ale do tego drugiego doskoczyło dwóch obrońców i z akcji ŁKS-u nic nie wyszło.

• Druga zmiana u gości. Opuszcza murawę Łukasz Sekulski, zastępuje go Rafał Kujawa.

• Po dośrodkowaniu z kornera główkował Sekulski, lecz piłka przeszła nad poprzeczką.

• Janusz Gol przerwał akcję ŁKS-u. Goście będą mieli jeszcze rzut rożny.

• Michał Helik ostro potraktował Łukasza Sekulskiego. Doznał przy tym kontuzji, ale sędzia ukarał go żółtą kartką.

• Rafael Lopes wreszcie uderzył celnie. Strzał napastnika Cracovii dobrze obronił jednak Kołba.

• Boisko opuścił też Bojan Cecarić, wszedł Mateusz Wdowiak.

• Podwójna zmiana w Cracovii. Schodzi Milan Dimun, za niego Sergiu Hanca.

• Pelle van Amersfoort nie przebił się po lewej stronie boiska. Holender nie rozgrywa dziś dobrych zawodów.

• W drugiej połowie powtarza się scenariusz z pierwszej części gry! Cracovia atakowała, ale nadziała się na kontrę, która skutkuje golem dla ŁKS-u! Beniaminek coraz bliżej pierwszego zwycięstwa w PKO Ekstraklasie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŁKS-U! MAKSYMILIAN ROZWANDOWICZ!

• RZUT KARNY DLA ŁKS-U! RĘKĄ ZAGRAŁ MICHAL SIPLAK!

• Janusz Gol chciał uderzyć z powietrza, ale zablokował go jeden z rywali i z akcją ruszył ŁKS.

• Rapa dobrze dograł w pole karne z prawej strony. Jeden z obrońców ŁKS-u dotknął piłki ręką, lecz było to zagranie przypadkowe i Szymon Marciniak nie użył gwizdka.

• Rafael Lopes po raz kolejny próbował strzału. W przeciwieństwie do Ramireza, zupełnie nie może się dziś wstrzelić...

• Blisko drugiego gola dla ŁKS-u! Dani Ramirez uderzył z dystansu i choć piłka leciała w środek bramki, to Michał Pesković popełnił spory błąd. Naprawił go jednak, broniąc dobitkę Łukasza Sekulskiego!

• Rafael Lopes nie zdołał opanować piłki po prawej stronie boiska. Od autu zaczną goście.

• Na drugą połowę nie wyszedł już Patryk Bryła. Pojawił się za to Pirulo.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Na razie w Krakowie mamy małą niespodziankę. Cracovia grała w pierwszej połowie naprawdę dobrze, ale brakowało jej skuteczności. Trzy dobre okazje miał Rafael Lopes, lecz żadnej nie wykorzystał - najbliżej był na koniec pierwszego kwadransa gry, kiedy trafił w słupek. ŁKS miał tylko jeden strzał celny, ale wystarczyło to do prowadzenia. Dani Ramirez prostopadle podał do Łukasza Sekulskiego, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Michalem Peskoviciem. Czy w drugiej połowie "Pasy" odwrócą losy spotkania? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Po dośrodkowaniu z kornera mieliśmy celny strzał na bramkę Kołby. Był on jednak zbyt lekki, aby zaskoczyć bramkarza.

• Kolejna wrzutka Siplaka z lewej strony, Cracovia ma kolejny rzut rożny.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Siplak i Van Amersfoort próbowali się przebić lewą stroną, ale skończyło się tylko na aucie dla Cracovii.

• Bartłomiej Kalinkowski zderzył się z rywalem w polu karnym i potrzebuje pomocy medycznej. Gracz ŁKS-u ma rozciętą głowę.

• Janusz Gol uderzył sprzed pola karnego, ale do celu brakowało bardzo dużo.

• Siplak zagrał zbyt mocną piłkę na lewą stronę. Wściekły na tę prostą stratę jest Michał Probierz.

• Michał Helik przerzucił piłkę na prawą stronę do Cecaricia, który dośrodkował w szesnastkę. Sobociński wybił piłkę na aut.

• Gol zagrał bardzo dobrą piłkę na prawą stronę do Cecaricia, lecz Klimczak szybko odebrał rywalowi piłkę.

• Rafael Lopes miał kolejną dobrą okazję i tylko jednego obrońcę przed sobą. Napastnik Cracovii próbował minąć rywala, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i zmarnował sytuację.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału zdołał dojść Michał Helik. Obrońca Cracovii spudłował z bliska!

• Po dośrodkowaniu Cecaricia Kołba źle obliczył tor lotu piłki i nie zdołał jej przechwycić. Błąd bramkarza naprawił Grzesik, wybijając futbolówkę na rzut rożny.

• Sobociński dobrze przerzucił piłkę na lewą stronę do Adriana Klimczaka, który dośrodkował w pole karne. Nie było tam jednak żadnego z graczy ŁKS-u.

• Grzesik dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale spokojnie złapał piłkę Pesković.

• Niespodziewanie mamy zmianę w zespole Cracovii. Schodzi Kamil Pestka, zastępuje go inny młodzieżowiec, Sylwester Lusiusz. Nie wygląda na to, aby ta roszada była spowodowana kontuzją.

• Cecarić wychodził z kontrą, lecz akcja została przerwana przez jednego z graczy ŁKS-u.

• Pestka nieco się pospieszył i za szybko zagrał do Rafaela Lopesa. Gdyby poczekał, aż jego kolega wyjdzie na pozycję, Cracovia miałaby kolejną świetną szansę na gola.

• Cracovia oddała już dziewięć strzałów na bramkę rywali. ŁKS ma na koncie tylko dwa uderzenia, ale to łodzianie prowadzą przy Kałuży.

• Siplak zagrał dobrą piłkę do Van Amersfoorta, ten wbiegł w pole karne, ale dwukrotnie został zablokowany przez rywala.

• Raimirez powalczył w obronie z Dimunem. Gracz Cracovii przewrócił się, nie ma jednak mowy o faulu.

• Bardzo nieudane uderzenie Siplaka z dystansu. Piłka wylądowała na trybunach.

• Groźnie pod bramką ŁKS-u! Siplak dośrodkował w pole karne z lewej strony, Pelle van Amersfoort najpierw został zablokowany, a potem kolejne uderzenie dobrze obronił Kołba!

• Cecarić próbował uderzenia z pierwszej piłki sprzed pola karnego. Nie był to dobry strzał, futbolówka przeszła dość daleko obok słupka.

• Odpowiedź Cracovii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z gospodarzy uderzał głową, lecz piłka przeleciała obok bramki.

• Cracovia miała kolejne sytuacje, ale to ŁKS wyszedł na prowadzenie! Dani Ramirez zszedł z piłką z prawej strony do środka, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i zagrał znakomite prostopadłe podanie do Łukasza Sekulskiego, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Peskoviciem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŁKS-U! ŁUKASZ SEKULSKI!

• Słupek ratuje ŁKS! Kolejna prostopadła piłka do Rafaela Lopesa, ten wpadł w pole karne, przymierzył i pomylił się minimalnie. Trafił w słupek!

• Michał Helik dobrze zatrzymał Łukasza Sekulskiego. Gdyby popełnił błąd, goście stanęliby przed stuprocentową szansą - przed Peskoviciem znalazłoby się dwóch rywali.

• W pierwszych minutach ŁKS miał przewagę, ale teraz do Cracovia doszła do głosu. Gospodarze nękają rywali prostopadłymi podaniami - niewiele brakowało, aby doszła kolejna piłka do Rafaela Lopesa.

• Grzesik próbował przelobować Peskovicia z bardzo dużej odległości. Próba odważna, ale nieudana.

• Nieporozumienie jednego z obrońców z Peskoviciem, który wpędził swojego bramkarza w kłopoty. Słowak wybił piłkę na aut.

• Cracovia mogła prowadzić! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Kamila Pestki przed znakomitą szansą stanął Rafael Lopes, ale jego strzał z bliska dobrze obronił Michał Kolba! Miał jednak ułatwione zadanie, bo Hiszpan uderzył prosto w niego!

• Dalekie podanie Jana Sobocińskiego w pole karne. Piłka dotarła do Bryły, ale Michał Siplak dobrze wszedł wślizgiem i wybił futbolówkę.

• W ekipie Cracovii brakuje na razie dokładności. Milan Dimun podał tak, że piłka wylądowała na aucie.

• Dwójkowa akcja Patryka Bryły i Jana Grzesika na prawej stronie boiska. Łodzianie wciąż przy piłce, zaczną od autu.

• Łukasz Piątek dośrodkował w pole karne, lecz Michal Pesković dobrze wyszedł z bramki i wypiąstkował piłkę poza szesnastkę.

• Niepewnie interweniował teraz jeden z obrońców gospodarzy. Efektem rzut rożny dla ŁKS-u.

• Rafael Lopes dobrze podał na prawą stronę do Bojana Cecaricia, ale dośrodkowanie tego drugiego było niecelne, a na dodatek jeden z graczy Cracovii znajdował się przy nim na spalonym.

• Od środka spotkanie rozpoczął ŁKS. Goście w czarnych strojach, Cracovia w tradycyjnych, biało-czerwonych pasiakach.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Szymon Marciniak. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Oba zespoły po raz ostatni mierzyły się w sezonie 2012/2013 w rozgrywkach I Ligi. Wówczas Cracovia wygrywała z łodzianami 4:2 oraz 3:0. Sezon wcześniej te kluby grały jeszcze w Ekstraklasie, a ŁKS wygrał w Krakowie 1:0. Trenerem gości był wówczas... Michał Probierz, czyli obecny szkoleniowiec Cracovii.

• Oba zespoły do tej pory mają na koncie po jednym punkcie. Cracovia zremisowała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, ŁKS podzielił się punktami z Lechią Gdańsk, choć rywale przez większość spotkania grali w osłabieniu. Dzisiaj obie drużyny liczą na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie - Cracovia grała też w eliminacjach Ligi Europy, ale po dwóch remisach i dogrywce odpadła w pierwszej rundzie z Dunajską Stredą.

• Rezerwowi ŁKS-u: Dominik Budzyński, Artur Bogusz, Wojciech Łuczak, Guima, Adam Ratajczyk, Pirulo, Michał Trąbka, Kamil Juraszek, Rafał Kujawa

• Rezerwowi Cracovii: Lukas Hrosso, Diego Ferraresso, Niko Datković, Sergiu Hanca, Sylwester Lusiusz, Daniel Pik, Rubio, Mateusz Wdowiak, Filip Piszczek

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka ŁKS-u. Jest identyczna, jak w pierwszym spotkaniu z Lechią Gdańsk:

• W takim składzie rozpocznie mecz Cracovia. W porównaniu do pierwszej kolejki przede wszystkim mamy zmianę w bramce, a także zupełnie przebudowaną linię obrony:

• Czas na kolejny mecz 2. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy! W pierwszym z dwóch sobotnich spotkań Cracovia podejmie na własnym boisku beniaminka - ŁKS Łódź. Na relację na żywo z tego spotkania na łamach GOL24. zaprasza Państwa Maciej Pietrasik. Pierwszy gwizdek już o 17:30!

Bartosz Głąb

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Cracovia ŁKS TRANSMISJA

PKO Ekstraklasa. Cracovia - ŁKS ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Beniaminek jedzie po komplet punktów ©Krzysztof Szymczak

Cracovia - ŁKS ONLINE. W pierwszym sobotnim spotkaniu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia na własnym stadionie podejmie ŁKS Łódź. "Pasy" po raz drugi w tym sezonie zaprezentują się przed własną publicznością, jednak czeka ich bardzo trudne zadanie, bowiem do Krakowa przyjeżdża beniaminek z Łodzi, który bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszym meczu sezonu. Gdzie oglądać mecz Cracovia - ŁKS? TRANSMISJA NA ŻYWO

Cracovia - ŁKS ONLINE

W 2. kolejce PKO Ekstraklasy Cracovia może mieć nieco łatwiej, ponieważ po odpadnięciu z eliminacji europejskich pucharów nie rozgrywała żadnego meczu w środku tygodnia. Przed tygodniem "Pasy" były po ciężkiej batalii z słowacką Dunajską Stredą, która zakończyła się dopiero po dogrywce.
Jednak później w lidze nie wyglądało to aż tak źle, gdyż udało się wywieźć jeden punkt z Lubina po remisie z Zagłębiem 1:1. Miejsce w wyjściowym składzie Cracovii stracił Michał Helik, który rozegrał pełny poprzedni sezon rozgrywek Ekstraklasy. Jednak po błędzie w meczu europejskich pucharów trener Michał Probierz postanowił posadzić go na ławce rezerwowych.

Do Krakowa przyjeżdża beniaminek, który świetnie zaprezentował się w pierwszym meczu sezonu przed własną publicznością z Lechią Gdańsk. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale ŁKS został już okrzyknięty jednym z najładniej grających klubów w PKO Ekstraklasie. ŁKS mógł wygrać spotkanie z Lechią, zwłaszcza że gdańszczanie od 31. minuty grali w dziesiątkę, jednak chyba zabrakło nieco ekstraklasowego doświadczenia w szeregach łódzkiego klubu. Nie wykluczone jest, że dzisiaj w Krakowie ŁKS zawalczy o komplet punktów, zwłaszcza że ma do tego argumenty.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły swoje siły jeszcze w sezonie 2012/13 w rozgrywkach 1. Ligi. Wtedy najpierw w Krakowie zespół "Pasów" wygrał 4:2 po bramkach Edgara Bernhardta, Vladimira Boljevića i dwóch trafieniach Sławomira Szeligi. Dla ŁKS-u dwa gole zanotował Konrad Kaczmarek. W rundzie wiosennej mecz nie został rozegrany, ponieważ ŁKS wycofał się z rozgrywek i Cracovia otrzymała punkty walkowerem. W tamtym sezonie "Pasy" wraz z Zawiszą Bydgoszcz awansowały do rozgrywek Ekstraklasy.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

KS Cracovia: Pesković - Sipkak, Jablonsky, Datković, Rapa - Cecarić, van Amersfoort, Gol, Lusiusz, Hanca - Lopes;

ŁKS Łódź: Kołba - Klimczak, Sobociński, Rozwandowicz, Grzesik - Wolski, Piątek, Kalinkowski - Ramirez, Kujawa, Bryła.

NIE ZAGRAJĄ

KS Cracovia: brak;

ŁKS Łódź: Srnić, Radionov (kontuzje).

FORMA W OSTATNICH MECZACH

KS CRACOVIA
Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1 (PKO Ekstraklasa)
Cracovia - DAC Dunajska Streda 2:1 (1. runda el. Ligi Europy)
DAC Dunajska Streda - Cracovia 1:1 (1. runda el. Ligi Europy)
Cracovia - Puszcza Niepołomice 1:2 (Mecz towarzyski)
Cracovia - Pjunik Erewań 0:1 (Mecz towarzyski)

ŁKS ŁÓDŹ
ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 0:0 (PKO Ekstraklasa)
ŁKS Łódź - Korona Kielce 3:0 (Mecz towarzyski)
ŁKS Łódź - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (Mecz towarzyski)
Warta Poznań - ŁKS Łódź 0:3 (Mecz towarzyski)
ŁKS Łódź - Radomiak Radom 2:2 (Mecz towarzyski)

SĘDZIA - Szymon Marciniak (Płock)

Cracovia - ŁKS TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 2. kolejki PKO Ekstraklasy KS Cracovia - ŁKS Łódź od 17:25 przeprowadzi CANAL+ Sport HD i CANAL+ Sport 3 HD. Mecz prosto ze stadionu w Krakowie skomentują Tomasz Ćwiąkała i Grzegorz Mielcarski. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:10. Relacja LIVE w GOL24.