Krzysztof Kowalski
Cracovia - Piast LIVE! Goście bez punktu i zdobytej bramki
Cracovia - Piast LIVE! Goście bez punktu i zdobytej bramki Anna Kaczmarz
Cracovia - Piast ONLINE. Ekipa Jacka Zielińskiego ma na koncie trzy zwycięstwa, ale przed tygodniem potknęła się ze Stalą. Gliwiczanie po trzech grach pozostają bez punktu i zdobytej bramki. Gdzie oglądać mecz Cracovia - Piast na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Cracovia - Piast Gliwice ONLINE

Piast wystartował fatalnie i wylądował na ligowym dnie. Bilans gliwiczan to: trzy mecze, zero punktów i zero strzelonych goli, za to pięć straconych. Spadek jakości gry względem wiosny jest ogromny.

- Nie szukamy usprawiedliwienia, ale szukamy przyczyn, które mogły wpłynąć na to, że jest taka sytuacja. Na pewno będziemy chcieli czymś zaskoczyć, coś zmienić. A co? To już jest nasza tajemnica. Na to, że "odpalimy", liczymy w każdym meczu - przyznał trener Piasta Waldemar Fornalik.

Szkoleniowiec zapowiedział, że w kadrze meczowej znajdzie się Jorge Felix, który wrócił do Piasta po dwóch sezonach w Sivassporze. Hiszpan w sezonie 2019/20 był wybrany najlepszym piłkarzem polskiej ekstraklasy.

Po wpadce w Mielcu (0:2) krakowianie stracili szansę na kontynuowanie świetnej serii (w poprzednich trzech meczach odnieśli trzy zwycięstwa). Ale grają o to, by nadal być w czołówce tabeli. - Tak jak nie wpadliśmy w samozachwyt po trzech wygranych, tak po jednym przegranym meczu nie będziemy rozpalać stosu, palić czarownic i samobiczować się. Teraz przychodzi mecz z Piastem, bardzo trudnym rywalem, który jest w ciężkiej sytuacji, ale potrafi grać w piłkę. Chcemy się przełamać, wrócić na właściwe tory i zmazać złe wrażenie, jakie zostawiliśmy po meczu w Mielcu - zaznaczył trener Cracovii Jacek Zieliński.

Zawody poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy. W wozie VAR zasiądą Paweł Pskit i Radosław Siejka.

Ostatnie bezpośrednie mecze:
20.03.2022 Cracovia - Piast Gliwice 0:1 (Ekstraklasa)
27.09.2021 Piast Gliwice - Cracovia 2:4 (Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Cracovia - Piast Gliwice
Cracovia: -
Piast Gliwice: Tomas Huk.

Cracovia - Piast Gliwice TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Cracovia - Piast w TVP Sport i Canal+ Sport. W internecie spotkanie za darmo w aplikacji i na stronie TVP Sport. Mecz w TVP skomentują Maciej Iwański i Kazimierz Węgrzyn, a w Canal+ Marcin Rosloń oraz Rafał Nahorny. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

15:00 Cracovia - Piast Gliwice transmisja
TVP Sport, Canal+ Sport

Przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy zmieniono przepis o młodzieżowcu. Każdy klub uczestniczący jest zobowiązany do zapewnienia udziału w tych rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut w danym sezonie.W jednym meczu klub nie może "zarobić" więcej niż 270 minut dla swoich młodzieżowców. Tj. może wystąpić czterech młodzieżowców po 90 minut, ale liczone będzie maksymalnie 270 minut do stawki.Po czterech kolejkach nowego sezonu znalazło się już sześć klubów, które znajdują się pod kreską. W zależności od brakującyh minut młodzieżowców kara wynosi od 500 tys. do nawet 3 milionów złotych. Kto jest "zagrożony"?