0 1 połowa

Raków Częstochowa

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Cracovia wygrywa bardzo pewnie i zrównuję się punktami z pierwszym w tabeli Śląskiem Wrocław! Znakomita druga połowa w wykonaniu Pasów!

• Michał Rakoczy wyłożył piłkę Holendrowi, który sprytnym strzałem pokonuje Jakuba Szumskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pelle van Amersfoort dobija Raków!

• 3 minuty dłużej potrwa ten mecz.

• Michal Siplak zmienia Sergiu Hancę.

• To powinien być gol dla Cracovii! Michał Rakoczy minął Jakuba Szumskiego, który wyszedł na 30 metr od bramki. Zawodnik gospodarzy miał przed sobą pustą bramkę, ale posłał piłkę obok bramki!

• Michał Rakoczy melduje się w miejsce Mateusza Wdowiaka.

• Kamil Pestka zdołał oddać strzał, ale świetnie odbija piłkę Szumski.

• Dzisiejsze spotkanie z wysokości trybun ogląda 7 238 widzów.

• Filip Piszczek w miejsce Rafaela Lopesa.

• Daniel Bartl zmienia Kamila Piątkowskiego.

• Sylwester Lusiusz świetnie dośrodkował, ale jeszcze lepiej piąstkuje Jakub Szumski.

• Rusłan Babenko ukarany żółtą kartką.

• Janusz Gol poturbował Skórasia, który potrzebuje pomocy medycznej. Kapitan Pasów musi pamiętać, że ma na koncie żółtą kartkę.

• Fatalny strzał Sergiu Hanci. Bez zagrożenia bramki Rakowa.

• Marek Papszun szybko reaguje na sytuację boiskową. Piotra Malinowskiego zmienia Michał Skóraś.

• Kamil Kościelny wybił piłkę, która trafił pod nogi zawodnika Cracovii. Kamil Pestka świetnie ją sobie opanował i bez zastanowienia huknął w stronę bramki! Jakub Szumski nie miał szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kamil Pestka!

• Janusz Gol ukarany żółtą kartką.

• Sergiu Hanca dograł idealnie na głowę Janusza Gola i kapitan Cracovii mocnym strzałem pokonuje Jakuba Szumskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Janusz Gol otwiera wynik meczu!

• Sergiu Hanca świetnie minął Petraska, a później dograł prosto w ręce Szumskiego.

• Sylwester Lusiusz dograł w pole karne i wywalczył rzut rożny.

• Kamil Pestka zakończył akcję swojej drużyny strzałem, który został zablokowany.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• Koniec pierwszej połowy! W Krakowie oglądamy naprawdę niezłe widowisko! Brakuje tylko, albo i aż bramek! Czuć w powietrzu, że przerwie ta sytuacja ulegnie zmianie!

• Co za strzał Davida Jablonskego! Stoper Cracovii huknął z 35 metra i piłka trafiła w poprzeczkę! To byłby gol sezonu!

• 2 minuty dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Niezłe uderzenie Sergiu Hanci, ale piłka mija bramkę Jakuba Szumskiego.

• Miłosz Szczepański opuszcza murawę, a wchodzi Sebastian Musiolik. Wydaje się, że nie jest to kontuzja, a typowa "wędka". Wściekły zawodnik Rakowa udał się bezpośrednio do szatni.

• Igor Sapała ukarany żółtą kartką.

• Aleksandyr Kolew nie zdołał utrzymać się przy piłce w polu karnym Cracovii.

• Mecz jest dosyć wyrównany, ale widać mała przewagę po stronie Cracovii. Nadal czekamy na bramki w tym meczu!

• Nie ma rzutu karnego! Gramy dalej!

• Sylwester Lusiusz przewraca się w polu karnym! Paweł Gil będzie słuchał podpowiedzi z wozu VAR!

• Mateusz Wdowiak walczył na skrzydle o jak najlepszą pozycję do dośrodkowania. Został jednak zablokowany.

• Janusz Gol uderzył na bramkę rywala, ale świetnie broni Jakub Szumski.

• Ależ było blisko! Miłosz Szczepański wpadł w pole karne i z bliskiej odległości posyła piłkę tuż obok słupka!

• Kamil Pestka szukał strzału, będąc w polu karnym rywala, jednak świetnie blokuję piłkę Tomas Petrasek.

• Ależ to byłby gol! Sergiu Hanca posłał "centrostrzał", który prawie wpadł za plecy Jakuba Szumskiego! Co ciekawe Rumun dogrywał praktycznie z linii końcowej!

• Strzał głową Aleksandyra Kolewa ląduję prosto w rękawicach Peskovicia.

• Przeciągnięte dośrodkowanie. Raków traci szansę na gola.

• Rzut wolny dla Rakowa na połowie Cracovii. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie.

• Pierwsza groźna okazja gospodarzy! Sergiu Hanca miał piłkę na 5 metrze od bramki i musiał tylko dołożyć nogę i zdobyć bramkę.... Rumun nie trafił jednak w futbolówkę i od bramki zacznie Szumski.

• Widać, że Cracovia próbuje od początku meczu kontrolować jego przebieg. Utrzymują się przy piłce, ale na razie nie ma strzału na bramkę.

• Goście rozpoczynają mecz od środka boiska!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę!

• Raków tydzień temu rzutem na taśmę pokonał Jagiellonię Białystok. Sebastian Musiolik zwycięską bramkę zdobył w 95 minucie. Wszyscy wiemy, że takie mecze budują atmosferę w drużynie. Może to właśnie będzie atut beniaminka?

• Obie drużyny kilka dni temu rozgrywały mecz w Pucharze Polski. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale to Cracovia awansowała po rzutach karnych.

• Faworytem tego mecz jest Cracovia. Zwyciężając gospodarze mogą przynajmniej do wieczora wskoczyć na pozycję lidera. Pasy są także (wspólnie z Legią) drużyną, która zdobyła najwięcej punktów na własnym stadionie. Czy zdołają przekuć to na wygraną?

• Witamy Państwa w to mroźne niedzielne południe! Czas na kolejne pojedynki w PKO Ekstraklasie! Już za 20 minut rozbrzmi pierwszy gwizdek, który rozpocznie mecz pomiędzy Cracovią, a Rakowem Częstochowa! Na relację LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

DW

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

cracovia raków częstochowa

Cracovia - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Joanna Urbaniec / Polskapress

Cracovia - Raków Częstochowa ONLINE. To niecodzienna sytuacja, by te same zespoły ekstraklasy spotykały się dwukrotnie w ciągu trzech dni w meczach o stawkę. A jednak taki przypadek zaistnieje. Cracovia i Raków Częstochowa w czwartek zmierzyły się w meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski (krakowianie wygrali po rzutach karnych), a już w niedzielę te zespoły czeka konfrontacja ligowa w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy.

Cracovia - Raków Częstochowa ONLINE

Piłkarze Cracovii i Rakowa zmęczyli widzów na stadionie i przed telewizorami w czwartkowym meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Przez 120 minut nie padła ani jedna bramka, choć sytuacji nie brakowało z obu stron.
Beniaminek nawet z 11 metrów miał problem - po trzech seriach rzutów karnych częstochowianie trafili zaledwie raz. Bohaterem Pasów został więc rezerwowy bramkarz Lukas Hrosso. Kolejnego rywala w PP Cracovia pozna 12 grudnia, kiedy to odbędzie się losowanie ćwierćfinałów.

Trener Cracovii Michał Probierz mocno zaryzykował, wystawiając na pucharowy mecz skład złożony z zawodników rezerwowych i tych, którzy mniej grali. Marek Papszun nie ma takiego komfortu, więc do pucharowego starcia wyznaczył głównie piłkarzy pierwszego składu, którzy również wystąpią w tę niedzielę. - Chyba to był najczarniejszy scenariusz dla nas - przegrać po karnych, biorąc pod uwagę, że w niedzielę mamy mecz ligowy. Na pewno nie mamy takich możliwości jak Cracovia. Jej kadra jest rozbudowana, bardzo wyrównana, myślę, że trener Probierz na więcej mógł sobie w tym meczu pozwolić - stwierdził Papszun.

Cracovia - Raków Częstochowa STREAM

W niedzielę zapowiada się z pewnością inny mecz niż ten ostatni. - Nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków z ostatniego spotkania – mówi trener Cracovii Michał Probierz. - To są piłkarze profesjonalni, każdy trenuje na wysokim poziomie więc dogrywka nie powinna mieć znaczenia. Zawodnicy są dobrze przygotowani. Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne to nasze statystyki wiele się nie różnią od tych z Ligi Mistrzów jeśli chodzi o przebiegnięte kilometry i sprinty. Wiadomo, że jeśli chodzi o umiejętności taktyczno-techniczne to odbiegamy. Teraz przygotowanie zawodników zindywidualizowało się, wszystko jest monitorowane. Z pewnością przewaga mentalna będzie po naszej stronie - stwierdził opiekun krakowskiej drużyny.

Faworytem według ekspertów i bukmacherów jest oczywiście Cracovia, która od dłuższego czasu utrzymuje się w górnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy. W przypadku wygranej z Rakowem i potknięcia bezpośrednich rywali w meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa, Pasy mogą być nawet na podium po 18. kolejce. Raków ma natomiast bezpieczną przewagę siedmiu punktów nad strefą spadkową, a do górnej ósemki beniaminkowi brakuje pięciu oczek.

Cracovia - Raków Częstochowa TRANSMISJA

Początek meczu Cracovia - Raków Częstochowa zaplanowano na niedzielę, 8 grudnia o godz. 12:30. Transmisja z tego spotkania w Canal+ Sport. Internetowy stream online dostępny będzie pod adresem ncplusgo.pl oraz canalplussport.pl dla abonentów NC+. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.