Andrzej Stanowski
Arkadiusz Gola/Polska Press
Od porażki 3:5 rozpoczęli półfinał play-off hokeiści Comarch Cracovii. W poniedziałek drugi mecz, gra się do czterech zwycięstw.

Cracovia, bez kontuzjowanego Macieja Kruczka, w 89 sekundzie wyszła na prowadzenie, kiedy grała w przewadze, a z dobitki gola zdobył Damian Kapica. Ale gospodarze szybko wyrównali, też wykorzystując grę w przewadze. Pod koniec tercji padły dwa gole, najpierw Tomasz Malasiński zaskoczył Rafała Radziszewskiego strzałem w bliższy róg, potem drugiego gola zdobył Kapica po efektownym rajdzie przez pół lodowiska.

W drugiej tercji uwidoczniła się przewaga Tauronu, który grał pressingiem na całym lodowisku i goście mieli problemy z budowaniem akcji ofensywnych. W 32 min świetna akcja Tauronu zakończyła się golem Patryka Wronki. Potem „Pasy” grały w przewadze, ale fatalnie rozgrywały krążek, na dodatek straciły go i Radosław Sawicki podwyższył na 4:2. Zaczęły się sypać kary dla graczy „Pasów” i Tauron, grając w pięciu na trzech, podwyższył na 5:2. W trzeciej tercji rozmiary porażki zmniejszył Kapica.

Zła wiadomość dla „Pasów, w 3. tercji kontuzję odniósł Tomasz Sykora i zjechał do szatni. - Cracovia przegrała na własne życzenie, nie można w play-off popełniać tylu kar, do tego doszły proste błędy w obronie – komentował Artur Ślusarczyk, były reprezentant Polski.

Tauron Katowice – Comarch Cracovia 5:3 (2:2, 3:0, 0:1)
Bramki:
0:1 Kapica (Da Costa) 2, 1:1 Łopuski (Grof) 4, 2:1 Malasiński 18, 2:2 Kapica (Chaloupka) 19, 3:2 Wronka (Fraszko) 32, 4:2 Sawicki (Strzyżowski) 36, 5:2 Grof (Majoch) 39, 5:3 Kapica (Dziubiński) 52.
Sędziowali Przemysław Kępa (Nowy Targ) i Tomasz Radzik (Krynica). Kary: 10 - 47 min, w tym kara meczu dla Kalusa. Widzów: 1200. Stan półfinału play-off: 1:0.