Cristiano Ronaldo otrzyma pokaźną kwotę w postaci premii za hat-tricka w meczu Manchesteru United z Norwich City

Jacek Kmiecik
Radość Cristiano Ronaldo po strzelonym golu w meczu z Norwich
Radość Cristiano Ronaldo po strzelonym golu w meczu z Norwich EASTNEWS
Napastnik Manchesteru United, Cristiano Ronaldo otrzyma premię w wysokości 1 miliona euro po ustrzeleniu hat-tricka w wygranym 3:2 meczu z zamykającym tabelę Norwich City w 33. kolejce Premier League – powiadomił angielski „The Sun”.

37-letni Portugalczyk aktywował klauzulę bonusową w swoim kontrakcie z Manchesterem United po zdobyciu 21 bramek w tym sezonie. Kontrakt Cristiano Ronaldo obejmuje premię w wysokości 905 000 euro za zdobycie 20 goli oraz kolejne 120 000 euro za hat-tricka.

Gwiazdor otrzyma teraz 120 000 euro za każdą dodatkową bramkę, jaką strzeli przed końcem tego sezonu.

Hat-trick ustrzelony w meczu z Norwich City (7 minuta, 32 minuta głową po rzucie różnym, 76 minuta z wolnego przy stanie 2:2, ratując „Czerwone Diabły” przed kompromitacją) był doskonałą odpowiedzią Cristiano Ronaldo na informację, iż przyszły trener Manchesteru United, Eric ten Hag, nie widzi Portugalczyka w swoim systemie gry i będzie chciał pozbyć się jego z Old Trafford już tego lata. Holenderskiemu szkoleniowcowi, który opiera swój styl na grze młodymi zawodnikami, nie będzie łatwo „odstrzelić” wiekowego gwiazdora, którego kontrakt z „Czerwonymi Diabłami” obowiązuje do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia na kolejny sezon i wciąż pozostaje on najlepszym snajperem zespołu, a na dodatek regularnie pobija strzeleckie rekordy.

Sobotni hat-trick był już 50. w karierze 37-latka. Na koncie ma już 99 bramek zdobytych w Premier League (wkrótce „pęknie” setka!), a trzeci gol, zapewniający zwycięstwo nad autsajderem Premier League, był pierwszym strzelonym z wolnego bramkostrzelnego Portugalczyka od lipca 2020 roku, kiedy to występował jeszcze w Juventusie Turyn.

Jak podał William Hill na Twitterze Cristiano Ronaldo został pierwszym graczem w wieku powyżej 36 lat, który strzelił ponad 15 goli w jednym sezonie Premier League.

Wcześniej informowano, że zdobył on co najmniej 20 bramek na poziomie klubowym w 16 kolejnych sezonach.

CR7 broni barw Manchesteru United od sierpnia 2021 roku. Portugalczyk zaliczył w obecnych ligowych rozgrywkach 25 występów w Premier League, strzelił 15 goli i zanotował 3 asysty.

Manchester United w 32 meczach obecnej kampanii Premier League zdobył 54 punkty i zajmuje piąte miejsce w tabeli, mając 20 punktów straty do prowadzącego Manchesteru City i 3 punkty do czwartego w Top Four Tottenhamu Hotspur.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani