CSIO5* w Sopocie: Wyskakane nagrody [ZDJĘCIA]

Krzysztof Michalski
CSIO5* w Sopocie
CSIO5* w Sopocie Karolina Misztal
Za nami najważniejsze jeździeckie zawody w skokach przez przeszkody w Polsce - CSIO5* w Sopocie. Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów.

Prestiżowe CSIO5* odbywały się na sopockim hipodromie od czwartku do niedzieli. Do soboty rozgrywano po trzy konkursy dziennie, w niedzielę natomiast odbyły się dwa. Łączna pula nagród wyniosła ponad 1,6 mln złotych.

W aspekcie sportowym najważniejsze były dwa konkursy - Puchar Narodów i Grand Prix, w których zawodnicy walczyli o punkty kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro oraz do mistrzostw Europy 2017 w Göteborgu. W piątkowym Pucharze Narodów (pula nagród 380 tys. zł) wzięło udział 15 reprezentacji. Polska ekipa odpadła niestety po pierwszej rundzie, gromadząc 17 punktów karnych i zajmując 13 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Triumfowała Ukraina, gromadząc ledwie 4 pkt karne. Co ciekawe, w sponsorowanej przez tamtejszego milionera kadrze Ukrainy startują wyłącznie naturalizowani zawodnicy. Drugie miejsce z 9 pkt zajęła Austria, a 12 pkt uzbierali Belgowie.

W rozgrywanych w niedzielę zawodach Grand Prix na sopockim hipodromie było o co walczyć, bo oprócz cennych punktów zwycięzca otrzymał niemal 220 tys. zł, a pula zawodów wyniosła 664 tysięcy złotych. Najlepszy okazał się Patrick Stühlmeyer, dosiadający 13-letniego Lacana. Niemiec jako jedyny pokonał oba nawroty bez punktów karnych. Drugie miejsce zajął Brazylijczyk Fabio Leivas da Costa (2 pkt karne), a trzecie Belg Jerome Guery (8 pkt).

Z Polaków w Sopocie najlepiej spisał się Kamil Grzelczyk na wyhodowanym w Polsce wałachu Wibaro. Ta para zajęła 14 miejsce z 5 punktami karnymi.

Materiał oryginalny: CSIO5* w Sopocie: Wyskakane nagrody [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki