Cuprum – LUK: Porażka w ostatnim domowym meczu rundy zasadniczej

Dawid Foltyniewicz
KS Cuprum Lubin
siatkówka. Cuprum Lubin nie tak wyobrażało sobie ostatnie domowe spotkanie rundy zasadniczej PlusLigi. „Miedziowi” w starciu z LUK Lublin z trudem ugrali seta (1:3).

W pierwszym secie zacięta walka toczyła się do 20 punktu, kiedy w pole serwisowe LUK wszedł Konrad Stajer i przy jego zagrywce lublinianie wygrali seta.

W drugiej partii było podobnie - do stanu 20:20 po dwóch stronach siatki sypały się iskry, a skrzydłowi obu drużyn wyprowadzali potężne ataki. Wtedy jednak na zagrywkę wkroczył Mateusz Malinowski i cztery punkty z rzędu trafiły na konto przyjezdnych.
W końcówce trzeciej partii trener Cuprum Paweł Rusek wpuścił na zagrywkę Remigiusza Kapicę, który wzorując się na koledze z zespołu - Kajetanie Kubickim - dołożył kolejnego asa. Świetna dyspozycja w polu serwisowym dodała „Miedziowym” sporo sił, dzięki którym wygrali seta i przedłużyli losy meczu.

Energiczna gra lubinian nie trwała jednak długo, bo podrażnieni przegraną goście wrócili do walki i w czwartej partii kontrolowali sytuację. Szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które dowieźli do końca meczu.

Po ostatniej porażce Cuprum Lubin zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Cuprum Lubin - LUK Lublin 1:3 (21:25, 21:25, 25:23, 20:25)
Cuprum: Lorenc (21), Kubicki (4), Pietraszko (9), Krage (11), Kovalov (8), Berger (15), Szymura (L) oraz Czerny (1), Kapica (4).
LUK: Nowakowski (7), Komenda (3), Malinowski (13), Szerszeń (17), Stajer (11), Włodarczyk (23), Gregorowicz (L) oraz Torelli (1), Wachnik.