Czas misji niemożliwych, czyli Zagłębie kontra Energa AZS Koszalin

Krzysztof Marczyk
We własnej hali Metraco Zagłębie jest ostatnio niepokonane. Czy tę serię przełamie Energa AZS? Piotr Krzyżanowski
Rozpoczęta przed tygodniem gra w górnej szóstce w Superlidze kobiet nie zaczęła się dobrze dla Energi AZS Koszalin.

Podopieczne trenerki Anity Unijat musiały uznać wyższość we własnej hali Perły Lublin, choć przez większą cześć spotkania wynik był stykowy i to gospodynie, przy innym rozwoju wypadków, mogły wygrać tamto spotkanie.

Teraz przed koszalińskimi szczypiornistkami kolejne wyzwanie, również z najwyższej sportowej półki, czyli wyjazdowy mecz z Metraco Zagłębiem Lubin (niedziela, 17.00). Miejscowe, liderki rozgrywek (ex-aeqo z Perłą), są zdecydowanymi faworytkami najbliższego spotkania. W pierwszej części sezonu wygrały u siebie z Energetycznymi 26:22, a w rewanżu w Koszalinie pokonały biało-zielone 19:17. Nawet gdy Zagłębiu nie idzie, a przeciwniczki rozegrają doskonałe zawody, to w decydującym momencie zespół potrafi zachować zimną krew. Tak było w niedawnym meczu ze Startem Elbląg, kiedy to lubinanki doprowadziły do wyrównania w końcówce, rzuty karne rozstrzygając na swoją korzyść. W decydującej batalii o medale stalowe nerwy będą nieodzownym atutem.

Inna rzecz, że ostatnie drugie połowy w wykonaniu koszalińskiej drużyny pozostawiają sporo do życzenia. Zarówno w półfinałowym meczu w Szczecinie, jak i teraz z Perłą, Energetyczne lepiej radziły sobie w pierwszych 30 minutach. Po zmianie stron Energa AZS trwoni przewagę. Brakuje dynamiki, skuteczności, i koncentracji. Bez poprawy tego elementu nie będzie mowy o sprawianiu niespodzianek z potentatami.