Cztery medale polskich kajakarzy podczas młodzieżowych i juniorskich mistrzostw świata

Łukasz Konstanty
Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Sandra Ostrowska i Julia Olszewska w 2021 roku zdobyły złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy. W Szeged, podczas mistrzostw świata, zamiast Cyrulewskiej w składzie czwórki płynącej po złoto znalazła się Helena Wiśniewska. Lukasz Gdak
Męska i kobieca czwórka zdobyły w węgierskim Szegedzie złote medale młodzieżowych mistrzostw świata w kajakarstwie w konkurencji K4 500 m. W pierwszym dniu finałów polskie osady czterokrotnie stawały na podium.

Kajakarki w składzie: Martyna Klatt, Julia Olszewska, Sandra Ostrowska i Helena Wiśniewska o 1,69 sek. pokonały Węgierki, trzecie były Włoszki.

Również męska czwórka (Jakub Stepun, Bartosz Grabowski, Przemysław Korsak, Wiktor Leszczyński) o złoty medal rywalizowała z Węgrami i ostatecznie wygrała o 1,15 sek. Na trzeciej pozycji finiszowali Australijczycy.

W Szegedzie równolegle rozgrywane są mistrzostwa świata juniorów. Brązowy medal wywalczyła kobieca czwórka na 500 m, która płynęła w składzie: Zuzanna Błażejczak, Zofia Więcławska, Martyna Jaskólska i Dominika Zimnoch. W finale kanadyjkarzy Kacper Sieradzan zdobył srebrny medal na jedynce 1000 m. Polak przegrał tylko z Niemcem Davidem Toeplem.

Kolejne wyścigi finałowe zaplanowano na sobotę i niedzielę.