Czwarta liga. Rezerwy Korony pokonały Lubrzankę 3:0. Strzelali nawet w dziesięciu [DUŻO ZDJĘĆ]

Sławomir Stachura
Rezerwy Korony Kielce pewnie pokonały Lubrzankę Kajetanów 3:0 w drugiej kolejce wiosny w czwartej lidze. Przez całą drugą połowę kielczanie grali w dziesiątkę, ale nawet wtedy strzelili gola.

Korona II Kielce – Lubrzanka Kajetanów 3:0 (2:0)
Bramki:
Ivan Jukić 24, Maciej Górski 36, Michał Rybus 72.
Korona II: Osobiński (82. Wojno) – Skrzecz (60. Więckowski), Bujak, Malarczyk, Kordas – Jukić (68. Matszewski), Jopkiewicz, Pierzchała, Szałas – Górski, Piróg (56. Rybus).
Lubrzanka: Dudek – Janyst, Nowak (66. Gajos), Cheneskov, Grzejszczyk – Zwierucha, Foks (46. Gaj), Bęben (80. Lubocha), Zając (46. Woźniak) – Zwierzyński, Kopyciński.

Lider czwartej ligi świętokrzyskiej odniósł pewne i zasłużone zwycięstwo i był zespołem zdecydowanie lepszym. Pewnie wygrana Korony byłaby okazalsza, gdyby nie druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Macieja Górskiego za zagranie ręką. Ale nawet grając w osłabieniu kieleccy piłkarze kontrolowali grę.
- W drugiej połowie świadomie nakazałem moim piłkarzom wycofać się i grać z kontry. Kilka razy wyszły nam takie akcje, ale było też sporo błędów przy ich wyprowadzaniu – przyznał Sławomir Grzesik, trener Korony.
Grzesik miał w składzie kilku graczy z pierwszego zespołu – i właśnie tacy – Ivan Jukić i Maciej Górski zdobyli w pierwszej połowie bramki. Były też inne posiłki z ekstraklasy – Piotr Malarczyk, Piotr Pierzchała, a także Oktawian Skrzecz, który w sobotę zadebiutował w pierwszym zespole, w wygranym 3:1 pojedynku z Jagiellonią w Białymstoku.
Korona w pierwszej połowie podkręcała tempo i miała wiele okazji, w drugiej już mniej, ale podwyższyła wynik, gdy Michał Rybus przejął piłkę po błędzie obrońcy Lubrzanki i z pola karnego pokonał Dudka.
Lubrzanka próbowała zdobyć honorowego gola, ale okazji miała niewiele. W końcówce mogła cieszyć się z trafienia, ale kapitalną interwencją po mocnym strzale popisał się w bramce Korony wprowadzony kilka minut wcześniej Krystian Wojno.
- Korona była lepsza i zasłużenie zdobyła trzy punkty. My próbowaliśmy, ale niewiele wychodziło – przyznał Dariusz Kozubek, trener Lubrzanki, wychowanek i były piłkarz Korony.

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Korona ma 45 lat. Tak awansowała do ekstraklasy

TOP 11 najlepszych napastników Korony w ekstraklasie! Król może być tylko jeden! Sprawdź - aktualizacja [GALERIA]

Korona Kielce, Wiosna 2019 - Piłkarze bez tajemnic, Kontrakty, wartość rynkowa

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O KORONIE KIELCE NA:

Korona Kielce - Echo Dnia

Materiał oryginalny: Czwarta liga. Rezerwy Korony pokonały Lubrzankę 3:0. Strzelali nawet w dziesięciu [DUŻO ZDJĘĆ] - Echo Dnia Świętokrzyskie