Czwartoligowa sensacja w Kielcach! Naprzód zremisował z Koroną 1:1! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sławomir Stachura
Fragment meczu Korona Kielce - Naprzód Jędrzejów
Fragment meczu Korona Kielce - Naprzód Jędrzejów Sławomir Stachura
W meczu czwartej ligi piłkarskiej rezerwy Korony Kielce nieoczekiwanie zremisowały z Naprzodem Jędrzejów. Kielczanie stracili pierwsze punkty w tym roku na własnym stadionie.

Korona II Kielce – Naprzód Jędrzejów 1:1 (1:0)
Bramki:
Maciej Górski 11 – Karol Gilewski 80.

Korona: Miśkiewicz – Skrzecz (46. Więckowski), Świderski, Tamm (60. Gadomski), Kosakiewicz (46. Malec) – Jopkiewicz, Dziubek – Długosz (46. Jukić), Sowiński (46. Petrović), Szałas – Górski.
Naprzód: Majcherczyk – Bębenek (50. Kasza), Piechota, Maciejewski, Olszewski – Gilewski, Osiński – Butenko (90+2 Formenik), Owczarek (82. Bożęcki), Blicharski (77. Tekiel) – Kowalczyk.

Gdy w 11 minucie grający w specjalnej masce ochronnej na twarz Maciej Górski otworzył wynik po dobrym dograniu z boku Oktawiana Skrzecza, wydawało się, że kielczanie odniosą kolejne pewne zwycięstwo u siebie. Ale plasujący się w dolnych rejonach tabeli Naprzód spłatam figla liderowi i w 80 minucie doprowadził do wyrównania. Dwóch graczy Naprzodu było na pozycji spalonej, ale środkiem z głębi pola wyszedł z piłką Karol Gilewski, znalazł się sam na sam z Michałem Miśkiewiczem i okazji nie zmarnował. Korona rzuciła się do odrabiania strat, ale nie miała atutów, by zdobyć zwycięskiego gola i straciła po raz pierwszy w tym roku punkty na stadionie przy ulicy Szczepaniaka.

- Taka jest piłka. Mieliśmy w tym meczu wiele okazji i nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Co prawda cztery zmiany, jakich musieliśmy dokonać w przerwie ze względu na to, że w niedziele grają juniorzy, a we wtorek pierwsza drużyna trochę pokrzyżowały nam szyki. Nie zmienia to jednak faktu, że ten mecz powinniśmy rozstrzygnąć na własną korzyść – przyznał Sławomir Grzesik, trener rezerw Korony, które mają za zadanie awansować do trzeciej ligi.