RUPTLY/x-news
Kadyks, Hiszpania. W atmosferze skandalu zakończył się niedzielny (4 kwietnia) mecz ligi hiszpańskiej pomiędzy Cadiz a Valencią. W 30. minucie arbiter musiał przerwać grę, ponieważ zawodnik "Nietoperzy" Mouctar Diakhaby rzucił się na gracza gospodarzy, Juana Calę, krzycząc, że ten obraził go na tle rasistowskim.

Arbiter spotkania pokazał Diakhaby'emu żółtą kartkę za atak na rywala, a dopiero później wysłuchał wersji zawodnika Valencii. Piłkarze "Nietoperzy" postanowili zatem... zejść w geście protestu z boiska. Na plac powrócili dopiero po tym, gdy klubowi zagrożono poważnymi sankcjami. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cadiz 2:1.

Głos w sprawie zabrał we wtorek (7 kwietnia) sam Cala. - Po niefortunnym zagraniu, gdy byłem faulowany, narzekałem, tak jak to robi każdy, a on poszedł za mną. Odwróciłem się zmieszany, co widać na zdjęciach i powiedziałem „zostaw mnie w spokoju”. Po czym ruszyłem dalej. W tym momencie zawodnik ignoruje grę i zwraca się do mnie, że nazwałem go „piep…nym czar…em”. Gdy zbliżył się, starałem się uspokoić, trzymając rękę na jego twarzy i tłumacząc, że tego nie powiedziałem. Odwrócił się do mnie i pchnął mnie, a potem mój kolega z zespołu Fali ruszył mi z pomocą i zaczęła się przepychanka, którą widzieliście - stwierdził piłkarz Cadiz.