Demolka w El Clasico! Real na Bernabeu zebrał baty od Barcelony

KK
Real na Bernabeu zebrał baty od Barcelony
Real na Bernabeu zebrał baty od Barcelony East News
Liga hiszpańska. FC Barcelona po trzech latach ponownie zdobyła Santiago Bernabeu! Zespół Xaviego zrewanżował się za ostatnie niepowodzenia w El Clasico i w Madrycie rozniósł Real 4:0 (2:0).

El Clasico: Real Madryt - FC Barcelona 0:4 (0:2)

Real wygrywał sześć kolejnych El Clasico. W tym sezonie rozprawił się z Barceloną dwukrotnie. Jesienią w spotkaniu La Liga zwyciężył po trafieniach Davida Alaby oraz Lucasa Vazqueza (2:1). Z kolei w styczniu wygrał w półfinale Superpucharu Hiszpanii, ale dopiero po dogrywce (3:2). W niedzielę odradzająca się pod wodzą Xaviego Blaugrana chciała wreszcie uzyskać korzystny rezultat. Swój cel osiągnęła i to w niezwykle efektownym stylu.

Wynik meczu otworzył Pierre-Emerick Aubameyang, który trafił głową po dokładnym dośrodkowaniu Ousmane Dembele. Francuz w pierwszej połowie jeszcze raz wystąpił w roli asystującego. Z rzutu rożnego wrzucił piłkę prosto na głowę Ronalda Araujo.

Po przerwie Barcelona kontynuowała nawałnicę. W 47. minucie koncertową kontrę potężnym strzałem pod poprzeczkę zwieńczył Fernan Torres. Trzy minuty później drugiego gola strzelił Aubameyang. Gabończyk po asyście Fernana Torresa sprytnie przerzucił piłkę nad Thibautem Courtois. W tej sytuacji liniowy sygnalizował ofsajd, ale analiza VAR nie wykazała pozycji spalonej.

"Królewskim" mocno we znaki dała się nieobecność kontuzjowanego Karima Benzemy. Mimo dotkliwej porażki prowadzą oni w lidze z przewagą dziewięciu punktów nad wiceliderem Sevillą. Barcelona przesunęła się na trzecią lokatę.

Real Madryt - FC Barcelona 0:4

Bramki: Aubameyang 29, 51, Araujo 38, Ferran Torres 47

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal (46 Mariano Diaz), Eder Militao, David Alaba, Nacho (63 Lucas Vazquez) - Casemiro - Luka Modrić, Federico Valverde, Toni Kroos (46 Eduardo Camavinga) - Vinicius Junior, Rodrygo (63 Marco Asensio).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Ronald Araujo, Gerard Pique, Eric Garcia, Jordi Alba (86 Dani Alves) - Sergio Busquets, Frenkie de Jong (71 Gavi), Pedri (86 Nico Gonzalez) - Ousmane Dembele (80 Adama Traore), Pierre-Emerick Aubameyang (71 Memphis Depay), Ferran Torres.

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego pękają z dumy. Karolina Bielawska - wielka fanka dwukrotnego mistrza Polski i córka byłego prezesa ŁKS została wybrana Miss World! "My to wiedzieliśmy od dawna, a teraz wie już cały świat. Karolina Bielawska została Miss World 2021!" - pochwalił się łódzki klub na Twitterze. Karolina studiuje na kierunku management na Politechnice Łódzkiej. Aktualnie jest singielką. W 2019 roku zdobyła tytuł Miss Polonia. Ze względu na pandemię musiała nieco dłużej poczekać na swój start w konkursie na najpiękniejszą kobietę świata. Do tej pory tylko raz Polka zwyciężyła w tym konkursie - była to Aneta Kręglicka w 1989 roku. Zobaczcie zdjęcia!

Karolina Bielawska, córka byłego prezesa ŁKS, została Miss W...