Derby dla Zagłębie Lubin! Poważna kontuzja Jakubowskiej? MKS Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 24:17 [WYNIK, PGNiG Superliga 19.01.2022]

Jakub Guder
Jakub Guder
MKS Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 24:17 [WYNIK PGNiG Superliga - 19.01.2022]. MKS Zagłębie Lubin rządzi na Dolnym Śląsku! Szczypiornistki Bożeny Karkut pokonały KPR Gminy Kobierzyce 24:17, ale straciły swoją liderkę Kingę Jakubowską.

Była 22 minuta spotkania, kiedy to Jakubowska z krzykiem upadła na parkiet. Złapała się przy tym za prawe kolano. Sytuacja wyglądała na bardzo poważną, zwłaszcza że liderka Zagłębia już nie wróciła na boisko. Do tego momentu była najlepszą aktorką tego spektaklu - rzuciła sześć bramek, a jej drużyna prowadziła 10:8.

Pomimo tej straty - ale też chwilowej absencji Patricii Machado Matieli (drobny uraz) - miejscowe poradziły sobie świetnie. Miały szczelną obronę, a na dodatek dobrze między słupkami spisywała się Monika Maliczkiewicz. Dość powiedzieć, że po 37 minutach gry KPR miał ledwie 10 rzuconych bramek. Zagłębie cały czas kontrolowało mecz.

MVP spotkania wybrano Maliczkiewicz.

Po tym meczu Zagłębie - z bilansem 12-1 - umocniło się na fotelu lidera PGNiG Superligi Kobiet (36 punktów). Drugie miejsce zajmuje MKS Perła Lublin (33), a trzecie KPR (24), dla którego była to piąta porażka w tym sezonie.

MKS Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 24:17 (13:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Jakubowska 6, Kochaniak-Sala 4, Górna 3, Galińska 3, Łabuda 2, Drabik 2, Matieli 2, Zawistowska 1, Hartman 1, Milojević, Grzyb, Noga. Karne: 2/4, kary: 12 minut.
KPR: Kowalczyk, Zima - Wicik 4, Buklarewicz 4, Despodovska 4, Szupyk 2, Wiertelak 1, Janas 1, Kozioł 1, Kucharska, Olek, Ivanović, Ilnicka, Ważna. Karne: 4/7, kary: 8 minut.

Sportowiec Roku 2021 #sportowiecrokuGWr - DOŁĄCZ DO WYDARZENIA!