Cracovia - Wisła Kraków 0:2
Cracovia - Wisła Kraków 0:2 Andrzej Banas / Polska Press
PKO Ekstraklasa. 199. Święta Wojna dla Wisły. W derbach Krakowa "Biała Gwiazda" wygrała z Cracovią 2:0 (0:0). Bramki na stadionie przy Kałuży zdobyli Jakub Błaszczykowski (z karnego) oraz Hebert (po wolnym). Nie obyło się też bez kontrowersji sędziowskich. Zdaniem gości sędzia Bartosz Frankowski niesłusznie anulował inne trafienie. Na trybunach zasiadło 14 154 osób. Zabrakło kibiców Wisły.

Mecz Cracovia - Wisła Kraków 0:2

Przed przerwą zabrakło konkretów. Częściej akcje przerywał gwizdek sędziego niż interwencja bramkarzy. Dowód? Według statystyk byliśmy świadkami tylko jednego celnego strzału.

Ciekawie zrobiło się za to w drugiej połowie. W polu karnym został sfaulowany David Niepsuj, który nie bez powodu wył z bólu. Ze wstępnych przypuszczeń wynika, że nabawił się urazu kości śródstopia.

Do karnego tradycyjnie podszedł Jakub Błaszczykowski. Kapitan nie pomylił się już czwarty raz w sezonie. Wisła prowadzenie z 53 minuty mogła chwilę później podwyższyć. Kolejnego gola nie uznał jednak sędzia, dopatrując się rzekomego faulu Heberta.

Los jednak chciał, że Wisła i tak zdobyła drugą bramkę. W doliczonym czasie po wrzutce Macieja Sadloka z rzutu wolnego trafił właśnie Hebert - głową.

Tym meczem Wisła zrewanżowała się Cracovii za porażkę z września (0:1).

Dla Cracovii to trzecia porażka z rzędu. Dla Wisły siódmy mecz z rzędu bez porażki. W tym czasie drużyna Artura Skowronka odniosła sześć zwycięstw. Raz dzieliła się punktami - z imienniczką z Płocka (2:2).

Po tej wygranej Wisła z 30 punktami dogoniła dwunastego Górnika Zabrze. Cracovia ma za to ledwie oczko przewagi nad trzecim w tabeli Lechem Poznań.

Piłkarz meczu: Jakub Błaszczykowski