Jakub Stykowski
14.11.2021 bydgoszcz  stadion zawiszy: zawisza bydgoszcz - unia janikowo pilka nozna   fot.dariusz bloch/polska press
14.11.2021 bydgoszcz stadion zawiszy: zawisza bydgoszcz - unia janikowo pilka nozna fot.dariusz bloch/polska press brak
W meczu 9. kolejki trzeciej ligi piłkarskiej Zawisza Bydgoszcz podejmował Unię Janikowo. Gospodarze wygrali aż 5:1.

Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo 5:1

Bramki: Falciano (45+1, 45+3, 80), Żylski (56), Koziara (58) oraz Matuszewski (35).
ZAWISZA: Tkaczyk - Oczkowski, Urbański, Paliwoda, Nowak, Mielcarek, Koziara (80. Żelazo), Rugowski (70. Dahms), Wędzelewski (46. Żylski), Okuniewicz (70. Fellipe), Falciano (80. Pachnik).
UNIA: Pawłowski - Krysztopowicz, Kryszak, Pisuła, Wojtyszyn (76. Yamakawa), Zielecki, Ławniczak, Matuszewski (88. Kieliszewski), Kujawski (55. Villareal), Roszak (46.?), Sakai (76. Szpucha)

Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo

Relacja z meczu 9. kolejki trzeciej ligi piłkarskiej.
16:4924.09.2022

90'

Świetne prostopadłe podanie w kierunku Żylskiego, ale Pawłowski uprzedził napastnika Zawiszy.

Koniec meczu. Zawisza wygrał 5:1!

16:4624.09.2022

87'

Odnotować należy strzał jednego z piłkarzy Unii, ale Tkaczyk nie miał najmniejszych problemów z obroną tego strzału.

16:4524.09.2022

85'

Trener Cielasiński wprowadził do gry wielu młodych graczy. W tej chwili na boisku w barwach Zawoszu jest aż pięciu młodzieżowców.

16:4224.09.2022

80' - GOL!

Falciano skompletował hatricka i po chwili opuszcza boisko.

16:3724.09.2022

77'

Duże zamieszanie pod bramką Zawiszy po błędzie Tkaczyka. Na szczęście dla gospodarzy, strzał jednego z graczy Unii był niecelny.

16:3424.09.2022

Warto przypomnieć, że trener Zawiszy Piotr Kołc ogląda dzisiejszy mecz z trybun. To efekt kartek otrzymanych podczas poprzedniego meczu. Na ławce trenerskiej drużynę prowadzić dziś asystent Artur Cielasiński.

16:2924.09.2022

70'

Dwie zmiany w zespole Zawiszy. Na boisku pojawiają Dahms i Fellipe, opuszczają je Rugowski i Okuniewicz.

16:2624.09.2022

67'

Falciano w pole karne do Okuniewicza. Ten odwrócił się z piłką i oddał strzał. Pawłowski nie dał się jednak zaskoczyć.

16:2424.09.2022

65'

Tkaczyk pewnie obronił strzał Villareala.

16:2224.09.2022

64'

Matuszewski uderzył z 25. metra, ale piłka poszybowała baaaardzo wysoko nad bramką strzeżoną przez Tkaczyka.

16:2024.09.2022

62'

Groźnie zapowiadała się ta kontra Zawiszy. Żylski nie zrozumiał się jednak dobrze z Falciano w końcowej fazie akcji.

16:1724.09.2022

58' - GOL!

4:1 dla Zawiszy! Falciano zagrał wzdłuż bramki, a w polu karnym doszło do sporego zamieszania. Koziara zachował najwięcej zimnej krwi i umieścił futbolówkę w bramce.

16:1424.09.2022

56' - GOL!

Zawisza prowadzi już 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisaliśmy Kamila Żylskiego, który po przerwie pojawił się na boisku.

16:0924.09.2022

51'

Początek drugiej części meczu spokojny w wykonaniu obu drużyn. W przerwie trenerzy dokonali po jednej zmianie.

16:0624.09.2022

46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

15:4724.09.2022

45+3' - GOL!

Zawisza obejmuje prowadzenie 2:1. Falciano ponownie urwał się spod opieki obrońców i po raz drugi wpisuje się na listę strzelców. Piękny gol na zakończenie pierwszej połowy meczu.

15:4424.09.2022

45+1' - GOL!

Zawisza doprowadził do wyrównania. Strzelcem Falciano.

15:4024.09.2022

41'

Efektowny strzał Koziary z 18.metra, ale równie świetna interwencja Pawłowskiego. Bramkarz Unii spisuje się dziś bardzo pewnie.

15:3324.09.2022

35' - GOL!

Unia prowadzi 1:0! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Matuszewski uwolnił się spod opieki bydgoskich obrońców i umieścił piłkę w bramce. Zawisza dominował na boisku, ale to Unia jest teraz na prowadzeniu.

15:3024.09.2022

Piotr Okuniewicz z Zawiszy Bydgoszcz to nasz laureat Piłkarskich Orłów w kategorii mężczyzn w województwie kujawsko-pomorskim za sierpień.  Przed meczem odebrał pamiątkowy medal z rąk Marcina Habla, redaktora naczelnego "Gazety Pomorskiej", "Expressu Bydgoskiego" i "Nowości".

15:2924.09.2022

31'

Wędzelewski "główkował" z piątego metra, ale znów świetnie w bramce spisał się Pawłowski.

15:2724.09.2022

28'

Okuniewicz padł w polu karnym, ale sędzia pozostał niewzruszony. Faulu nie było.

29'

Piękne uderzenie Koziary z rzutu wolnego, ale Pawłowski przerzucił piłkę nad poprzeczką.

15:2224.09.2022

Trwa głosowanie...

Kto wygra piłkarskie derby regionu?

15:2024.09.2022

21'

Kolejne strzały zawiszan z okolic 13. metra. Najpierw uderzał Urbański, a potem Okuniewicz. Dwukrotnie strzały były jednak zablokowane.

15:1824.09.2022

19'

Nadszedł okres nieco spokojniejszej walki w środkowej strefie boiska.

15:1324.09.2022

14'

Groźny strzał Rugowskiego z dystansu.

15:1224.09.2022

14'

Na razie dominacja Zawiszy w tym meczu. Bydgoszczanie są częściej przy piłce i raz po raz stwarzają groźne akcje pod bramką rywaka.