Jakub Stykowski
Dariusz Knopik
W derby regionu Unia Drobex Solec Kujawski przegrała z Olimpią Grudziądz (na biało). Arkadiusz Wojtasiewicz
W meczu 3. kolejki II grupy III ligi Unia Drobex Solec Kujawski w derby regionu podejmowała Olimpię Grudziądz. Spotkanie było emocjonujące.

Unia Drobex Solec Kujawski - Olimpia Grudziądz 0:4 (0:1)
Bramki: Patryk Winsztal (9, 24), Sebastian Rogala (32), Denis Gojko (79).
Unia: Skowroński - Chołuj, Witkowski, Kujawka, Słupecki (88. Winiecki) - Maison (66. Zbiranek), Horvath - Stasikowski (46. Furst 79. Ciężkowski), Hayashi, Pacek - Szal (46. Babiarz).
Olimpia: A. Olszewski - Sikorski, Mich, Rogala - S. Olszewski (80. Cuenca), Kurowski (46. Karmański), Owczarek, Warcholak - Rzepka (63. Gojko), Amarildo (46. Stanisławski), Winsztal (63. Nawrocki).

Do derby piłkarze obu zespołów przystępowali w zmiennych nastrojach. Gospodarze przegrali dwa mecze i nie strzelili gola. Z kolei goście to lider rozgrywek z dwoma zwycięstwami i bilansem bramek 6-0. Solecczanie nadzieję na dobry wynik upatrywali w grze, która nie była tak zła jak dotychczasowe wyniki. Z kolei grudziądzanie chcieli podtrzymać swoją dobrą passę.

Zobacz materiały wideo - linki w poniższych materiałach.

Swoje plany zrealizowali tylko goście. Właściwie do przerwy już zamknęli mecz za sprawą dwóch goli Patryka Winsztala i kapitalnej bramce zdobytej po strzale z dystansu przez Sebastiana Rogalę. W drugiej połowie gra się wyrównała i swoje okazje mieli miejscowi, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Adriana Olszewskiego. Grudziądzanie jeszcze podwyższyli wynik po solowej akcji Denisa Gojko.

- Gole straciliśmy bardzo łatwo, ale też nic nie można ujmować Olimpii, która miała przewagę i lepsza - stwierdził Jakub Grzelczak, trener Unii. - Mogliśmy więcej wyciągnąć z tego meczu i nie stracić tylu goli w pierwszej połowie. Dwóch z nich można było uniknąć - dodał.

- Zakładaliśmy, że zdobędziemy trzy punkty, ale że z czterema golami, to już nie - powiedział Bogusław Baniak, szkoleniowiec Olimpii.

W następnej kolejce Olimpia podejmie w niedzielę Sokoła Kleczew, a unici dzień wcześniej zmierzą się na wyjeździe z Gedanią Gdańsk.