Developres nie poprawi wyniku sprzed roku. Pałac górą

Łukas
Pałac Bydgoszcz po raz drugi w ciągu dwóch dni pokonał Developres Rzeszów i wygrał rywalizację play-off do dwóch wygranych 2:1. Taki wynik to niestety kompromitacja rzeszowskiego zespołu

Dzięki temu bydgoszczanki zagrają o 9. miejsce, a rzeszowianki o 11. Oba zespoły swoich rywali poznają w połowie kwietnia, kiedy to rozstrzygnie się rywalizacja pomiędzy Legionovią i KSZO Ostrowiec Św.
Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 1:3
Sety: 25:21, 18:25, 21:25, 13:25
Pałac: Pleśnierowicz, Misiuna, Krzywicka, Kuligowska, Ziółkowska, Maternia oraz Nowakowska (libero), Fojucik, Minicz. Trener Adam Grabowski.
Developres: Cabajewska, Śliwińska, Warzocha, Jagodzińska, Skiba, Hawryła oraz Borek (libero), Kapturska, Głaz, Otasević, Raczyńska, Bonczewa. Trener Jacek Skrok.
Widzów 100.
MVP meczu: Marlena Pleśnierowicz.

Pierwszy punkt w meczu zdobyły bydgoszczanki, ale potem długo dominował Developres. Pałac wyszedł jeszcze w tym secie na prowadzenie 15:14. Na szczęście nie trwało to długo jeszcze przed time-outem Developres wyszedł na prowadzenie, a po powrocie na plac gry rzeszowianki zdystansowały rywalki.

Niestety nasz zespół nie potrafił pójść za ciosem, bo druga odsłona zakończyła się totalną klapą. Bydgoszczanki szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę (3:8) i skrupulatnie pielęgnowały ją już do samego końca.

Bardzo podobnie wyglądała partia nr 3. Jednak w pewnym momencie wydawało się, że gospodynie są w stanie odrobić straty. Udana seria przybliżyła nasz zespół na dwa punkty (17:19). Niestety rywalki przełamały chwilową niemoc i dopięły swego.

Rzeszowianki na kilkanaście prób skończyły na początku czwartego seta tylko jeden atak autorstwa Magdy Jagodzińskiej i szybko zrobiło się 2:6. Z czasem sytuacja się zmieniła. Kilka oczek dołożyła Jagodzińska, zapunktowały też nasze środkowe. Developres był bliski wyrównania, ale znów stanął i rywalki uciekły (6:11). Niestety im więcej rzeszowiankom nie wychodziło, tym bardziej traciły pewność siebie, a przewaga rosła jak na drożdżach. Co rusz nasze siatkarki nadziewały się na blok przeciwniczek. Gdy było już 7:17 trener Skrok zdecydował się na zmianę rozgrywającej. Szkoda jednak, że było to w momencie, gdy losy meczy były rozstrzygnięte.

Materiał oryginalny: Developres nie poprawi wyniku sprzed roku. Pałac górą - Nowiny