W pierwszym meczu rozgrywanego w hiszpańskiej Torrelavedze 45. Memoriału Barcenasa, reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Rosją. Najskuteczniejszym graczem Biało-Czerwonych był Arkadiusz Moryto z PGE VIVE Kielce (7 bramek), dobry mecz w bramce rozegrał jego klubowy kolega, Mateusz Kornecki.

Polska - Rosja 25:30 (14:15)

Polska: Kornecki (1-55 min, 11/37 ), Zakreta (55-60 min, 0/3) - Krajewski 4 - Łangowski 1, Chrapkowski, Sićko - Kondratiuk 4, Pilitowski, Olejniczak - Przybylski 1, Szyba, Majdziński 2 - Moryto 7 (1) - Syprzak 2, Dawydzik 4.

Rosja: Kiriejew, Zabołotin - Santałow 7, Kovaliow 1, Szkurinskij 2, Atman 3, Karalasz 2, Korniew 2, Dibirow 1, Soroka 1, Kotow 2, Jermakow, Andriejew 6, Żytnikow 3, Kosorotow.

Wyznaczono termin pierwszego meczu PGE VIVE w 2020 roku. Jest wstępny termin Świętej Wojny

Przebieg: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4;5, 5;5, 5:6, 6:6, 6:8 ('11), 7:8, 7:9 ('16), 10:9 ('18), 10:10, 11:10 ('20), 11;13 ('24), 12:13, 12:14, 14:14, 14:15 - 14:16, 17:16 ('35), 17:18, 18:18, 18:19, 19:19, 19:20, 20:20, 20:22, 22:22, 22:24, 23:24, 23:25, 24:25 ('52), 24:30 ('58), 25:30.

W pierwszym meczu turnieju, który dla Biało-Czerwonych, podobnie jak dla innych grających w Torrelavedze ekip, jest ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu mistrzostwami Europy, Polacy przegrali z Rosją.

Zobacz, jak święta i sylwestra spędzały piłkarki ręczne i piłkarze ręczni [ZDJĘCIA]

Pierwsza połowa meczu była niezła w wykonaniu podopiecznych trenera Patryka Rombla. Nasza drużyna miała dobre fragmenty gry zarówno w obronie, jak i w ataku. Było też sporo błędów, ale znacznie mniej, niż w meczach turnieju w Tarnowie. Pierwsze 10 minut przebiegało z lekką przewagą "Sbornej", ale potem, głównie dzięki bardzo dobrej grze bramkarza PGE VIVE Kielce Mateusza Korneckiego (w pierwszej połowie obronił między innymi karnego i kilka rzutów z szóstego metra), który w pierwszych 30 minutach bronił z 39-procentową skutecznością (9 obron/23 rzuty) i dobrej postawie obrony, nasz zespół odrobił dwubramkową stratę. W 18 minucie, po dwóch golach z kontrataków autorstwa innego zawodnika mistrza Polski, prawoskrzydłowego Arkadiusza Moryto, Polacy objęli prowadzenie 10:9.

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wracają do pracy. Będą trenowali z juniorami

Potem naszym zawodnikom przydarzyło się kilka błędów w ataku, przez co w końcówce tej części gry, mimo ciągle dobrej gry Korneckiego, zwykle prowadzili Rosjanie.

Druga połowa wyglądała dobrze w wykonaniu naszej ekipy do około 50 minuty. Na jej początku znów udało się objąć prowadzenie (17:16 w 35 minucie), ale potem częściej minimalnie z przodu byli rywale. Jednak w końcówce nasi zawodnicy kompletnie się pogubili. Nie rzucili dwóch kontrataków, kilka razy stracili piłkę w efekcie kolejnego gola zdobyli dopiero pół minuty przed końcem. Rosjanie byli już wtedy na wyraźnym prowadzeniu.

Najskuteczniejszym graczem naszej drużyny, podobnie jak w dwóch meczach turnieju w Tarnowie, był Arkadiusz Moryto - rzucił 7 bramek na 9 rzutów. Mateusz Kornecki zszedł z boiska w 55 minucie z dobrą skutecznością 30 procent.

Od piątku ostatni test reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych przed mistrzostwami Europy [PLAN TRANSMISJI TV]