Dobre mecze kieleckich reprezentantów Polski w kwalifikacjach mistrzostw Europy i Andreasa Wolffa w EHF Euro Cup

Michał Olejniczak z Barlinek Industrii Kielce zdobył w meczu Polska - Łotwa dwie bramki. PAP/Tomasz Wojtasik
Kilku zawodników Barlinek Industrii Kielce i wypożyczonych z Kielc do innych klubów, zagrało w weekend w meczach kwalifikacji do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych oraz turnieju EHF Euro Cup. Najlepiej spisali się grający w reprezentacji Polski Szymon Sićko i Arkadiusz Moryto oraz Niemiec Andreas Wolff.

Dobre występy piłkarzy ręcznych Barlinek Industrii Kielce w meczach reprezentacji

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy pokonała w Ostrowie Wielkopolskim Łotwę 31:14. W pojedynku wystąpiło trzech zawodników Barlinek Industrii Kielce - Arkadiusz Moryto z sześcioma bramkami był najlepszym strzelcem spotkania, Szymon Sićko trafił cztery, a Michał Olejniczak dwa razy.

Również trzech graczy mistrza Polski zagrało w drużynie Francji w spotkaniu z Włochami. Najwięcej bramek, 5, rzucił Nicolas Tournat.

Trzech szczypiornistów kieleckiego klubu spotkało się na boisku w meczu EHF Euro Cup Niemcy - Hiszpania. Daniel Dujszebajew i Miguel-Sanchez Migallon zdobyli po jednej bramce dla Hiszpanii (tym razem do reprezentacji tego kraju nie został powołany Alex Dujszebajew), a Niemiec Andreas Wolff był jednym z najlepszych (obok Juri Knorra, który miał skuteczność 13/14) zawodników na boisku. Andi bronił z 37-procentową skutecznością (15/41). Świetnie spisywał się w pierwszej połowie (41 procent), kiedy jego drużyna wypracowała aż dziewięciobramkową przewagę (20:11). W drugiej połowie Hiszpanie zaczęli się zbliżać i w 49 minucie gospodarze prowadzili tylko 27:25. Jednak w ostatnich 10 minutach Wolff odbił pięć piłek (w tym rzut Dujszebajewa) i jego drużyna ostatecznie wygrała 32:31.