DFZaktualizowano
uefa.com
Reprezentacja Dolnego Śląska w rozegranym w niemieckim Burghausen finale UEFA Region's Cup pokonała zespół z Bawarii 3:2. Piłkarze z naszego województwa po 12 latach ponownie są mistrzami Europy amatorów.

Cztery z pięciu bramek w finale UEFA Region's Cup padły bezpośrednio po uderzeniach z rzutu karnego. Z pierwszą jedenastką dla reprezentacji Dolnego Śląska, wykonywaną przez Mateusza Jarosa, poradził sobie bawarski bramkarz, ale przy dobitce pomocnika Piasta Żmigród nie miał już szans. Biało-Czerwoni wyrównali wówczas (w 41. minucie) stan spotkania. Sześć minut wcześniej na listę strzelców wpisał się Ugur Türek.

Chwilę po wznowieniu gry po przerwie Dolnoślązaków na prowadzenie wyprowadził Kornel Traczyk. W 70. minucie Bawarczycy zostali osłabieni, poniewż czerwoną kartkę obejrzał Michael Kraus. 10 minut później na 3:1 podwyższył Jakub Bohdanowicz. Niemiecka drużyna w 90. minucie zdobyła bramkę kontaktową, a na doprowadzenie do remisu nie starczyło jej już czasu.

Dla reprezentacji Dolnego Śląska to drugi tytuł w historii UEFA Region's Cup. Ekipa z naszego województa triumfowała we wspomnianych rozgrywkach w 2007 roku. Polski zespół w finale pokonał wtedy po dogrywce gospodarzy, Bułgarów, 2:1.

Skład Dolnego Śląska: Krawczyk – Słonecki, Niewiadomski, Pożarycki, Caliński – Buryło (62 Repski), Bohdanowicz, Tomaszewski, Jaros – Traczyk, Borowy (54 Bońkowski).

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Materiał oryginalny: Dolny Śląsk mistrzem Europy amatorów! Zwycięstwo z Bawarią w finale UEFA Region's Cup - Gazeta Wrocławska