Dominik Pańka trzeci na Main Event European Poker Tour...

Dominik Pańka trzeci na Main Event European Poker Tour Malta. Polak zgarnął 1,4 mln zł

Szymon Szadkowski (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Dominik Pańka trzeci na Main Event European Poker Tour Malta. Polak zgarnął 1,4 mln zł

©fot. Janusz Kubik

24-letni Dominik Pańka z Brześcia Kujawskiego zajął trzecie miejsce, na właśnie zakończonym Main Event European Poker Tour Malta. Do tego młodego pokerzysty należy jeszcze jeden rekord. Jest pierwszym polskim pokerzystą, który wygrał w turniejach na żywo przeszło 2 mln dolarów.
Dominik Pańka trzeci na Main Event European Poker Tour Malta. Polak zgarnął 1,4 mln zł

©fot. Janusz Kubik

Ewenementem jest to, że nikomu nieznany Dominik Pańka w zeszłym roku wygrał turniej Poker Carribean Adventure rozgrywany na Bahamach, wchodząc tym samym do światowej czołówki pokerzystów. Potem były kolejny sukces na turnieju High Roller na EPT Deuville gdzie wygrał kolejny milion złotych.

To nie koniec sukcesów polskich pokerzystów na Malcie. Drugi z Polaków Remigiusz Wyrzykiewicz znalazł się w finałowej ósemce Main Event EPT: wygrał ponad 300 tys.
zł. Kolejny grający w polskich barwach Białorusin Dzmitry Urbanovich zdobył prawie 3 mln zł, zostając pierwszym pokerzystą w historii European Poker Tour, który wygrał cztery turnieje na jednym festiwalu pokera.

Tymczasem w Polsce tego typu turnieje pokerowe są niemożliwe do zrealizowania ze względu na obowiązujące przepisy prawa. Nielegalne jest również granie w sieci. Jednak jak widać Polacy odnajdują się na świecie i pokazują, że potrafią grać, a polscy politycy nadal nie mogą pojąć jakie ekonomiczne korzyści mógłby odnieść budżet państwa oraz region, który taki festiwal by zorganizował. Warto dodać, że na maltański turniej przyjechało kilka tysięcy graczy z całego świata; nie tylko z Europy, ale i USA, Kanady, Chin i Rosji. Maltański biznes lokalny (hotelarze, taksówkarze czy restauratorzy) nie kryli zadowolenia z takiego dodatkowego zarobku przed sezonem. Polscy przedsiębiorcy mogą im jedynie w tej sytuacji pozazdrościć i liczyć wyłącznie na dobrą pogodę w nadchodzącym sezonie.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?