Drutex Bytovia gra dalej w Pucharze Polski! Pokonała wicelidera ekstraklasy!

Paweł Stankiewicz
Drutex Bytovia Bytów awansowała do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski! Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego pokonali wicelidera Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Lubin 1:0. Bytovia o ćwierćfinał powalczy u siebie ze Śląskiem Wrocław. Kolejna runda wyznaczona została na 20-22 września.

Zagłębie znakomicie spisuje się w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. W czterech kolejkach straciło tylko jednego gola, zajmuje drugie miejsce w tabeli, a prowadzącej Jagiellonii Białystok minimalnie ustępuje bilansem bramkowym. Trener Piotr Stokowiec nie zlekceważył Pucharu Polski, bo na boisko w Bytowie wybiegli chociażby Aleksandar Todorovski, Dorde Cotra, Krzysztof Janus, Jan Vlasko, Krzysztof Piątek czy reprezentant Polski na Euro 2016, Filip Starzyński. Tomasz Kafarski, trener Bytovii, zapewniał że jego drużyna będzie gotowa na mecz z Zagłębiem i powalczy o sprawienie niespodzianki.

Gospodarze już w pierwszej połowie pokazali, że poważnie myślą o awansie, bo byli równorzędnym rywalem dla wyżej notowanego rywala i grając bez kompleksów szukali swojej szansy na zdobycie gola. Bardzo aktywnie grali Kamil Wacławczyk, Michał Efir, Sebastian Kamiński oraz Janusz Surdykowski i to oni stwarzali największe zagrożenie pod bramką Zagłębia. Przeprowadzili kilka ciekawych akcji, ale zabrakło wykończenia. Trener Kafarski i jego podopieczni mogli żałować straconych szans, bo to ich Bytovia była lepsza w tej części spotkania.

W drugiej połowie Bytovia starała się grać tak samo jak przed przerwą, ale wciąż brakowało skuteczności. W końcówce spotkania role się odwróciły i to Zagłębie przejęło inicjatywę, atakowało coraz groźniej ale gospodarze mądrze się bronili. W 87 minucie podopieczni trenera Kafarskiego przeprowadzili akcję meczu. Jakub Bąk strzelił z ostrego kąta, piłka wpadła do siatki i to był gol na wagę sensacyjnego awansu do 1/8 finału kosztem jednej z czołowych drużyn w Lotto Ekstraklasie!

Drutex Bytovia Bytów - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Jakub Bąk (87)

Bytovia: Bieszczad - Wróbel, Cseh, Opałacz - Kamiński, Mandrysz, Poczobut, Wacławczyk (81 Rzuchowski), Formela - Efir (66 J. Bąk), Surdykowski (90 K. Bąk).

Zagłębie: Forenc - Todorovski, Madera, Jach, Cotra - Janus (74 Siemaszko), Tosik, Rakowski, Starzyński, Vlasko (60 Janoszka) - K. Piątek.

Żółte kartki: Mandrysz - Vlasko, K. Piątek.

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

Materiał oryginalny: Drutex Bytovia gra dalej w Pucharze Polski! Pokonała wicelidera ekstraklasy! - Dziennik Bałtycki