Drutex-Bytovia Bytów wygrała! Tomasz Kafarski na dłużej!

pk
Tomasz Bolt/Polska Press
Piłkarze Drutexu-Bytovii Bytów wygrali 2:1 z MKS-em Kluczbork, a trener Tomasz Kafarski przedłużył kontrakt z klubem o rok.

Bytowianie znakomicie rozegrali starcie z MKS-em. Dość szybko gości do kapitulacji zmusił Janusz Surdykowski, który później po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie Drutex-Bytovia nie była aż tak efektywna, za to do głosu doszli przyjezdni, ale zdołali oni tylko częściowo odrobić straty. Tym samym podopieczni Kafarskiego dopisali do swojego dorobku kolejne punkty, dzięki którym utrzymali się w ścisłej czołówce I ligi.

Warto dodać, że trener Kafarski również w przyszłym sezonie poprowadzi zespół Czarnych Wilków, o czym poinformował Janusz Wilczkowski, prezes klubu.

Powiedzieli po meczu:

Mirosław Dymek:
Trochę szkoda pierwszej połowy w naszym wykonaniu. Przeciwnik stworzył sobie dużo sytuacji i szybko ustawił mecz. Mieliśmy trudności z własną grą. W drugiej części zagraliśmy odważniej i udało nam się zdobyć gola. Szkoda, że tak późno, ale widocznie tylko na tyle było nas stać. Przegrywamy dzisiejsze spotkanie, ale mam nadzieję, że inne wyniki dobrze się dla nas ułożyły.

Tomasz Kafarski:
Skończył się ten nerwowy mecz. Jestem szczęśliwy po zwycięstwie w tak trudnych warunkach. Drutex-Bytovia w pierwszej połowie zagrała bardzo dobrze i mogliśmy strzelić dwie bramki więcej, a po przerwie to my napędzaliśmy rywala i sami sobie robiliśmy kłopoty. Widać, że moi chłopcy chcą grać pod presją i ta stracona bramka spowodowała dużo nerwowości w naszej grze. Obroniliśmy jednak jednobramkowe prowadzenie. Goście nie mieli nic do stracenia w drugich 45 minutach i było to widać. My po prostu źle weszliśmy w tę połowę.

Materiał oryginalny: Drutex-Bytovia Bytów wygrała! Tomasz Kafarski na dłużej! - Dziennik Bałtycki