Drużyna CCC Polkowice zdobywa Suzuki Puchar Polski

MW
Dariusz Bloch
CCC Polkowice zdominowały rozgrywki Pucharu Polski kobiet. W pófinale podopieczne Marosa Kovacika zmiażdżyły gospodynie imprezy Artego Bydgoszcz 78:45. W dzisiejszym finale polkowiczanki znów pokazały, że są najlepsze w Polsce i wygrały z Energą Toruń 66:45.

- Jestem bardzo zadowolony, że nasze zawodniczki podeszły do tego spotkania maksymalnie skoncentrowane. Zagraliśmy w Bydgoszczy dużo mądrzej, niż nieco ponad tygodnie temu, kiedy przegraliśmy w lidze z Artego. Jednak, by zdobyć puchar trzeba wygrać jeszcze jeden mecz. Musimy teraz tak szybko jak to możliwe zregenerować siły, by znów zagrać dobre spotkanie” - skomentował półfinałowy mecz szkoleniowiec CCC Maros Kovacik

Mistrzynie Polski z Polkowic rozbiły w półfinałowym spotkaniu obrończynie trofeum sprzed roku Artego Bydgoszcz. Przewaga koszykarek CCC od pierwszych minut nie podlegała dyskusji. „Pomarańczowe” ostatecznie wygrały 78:45.

Drugi pófinał był o wiele bardziej wyrównany Energa Toruń mierzyła się z Arką Gdynia. Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte, a drużyna będąca obecnie na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję. W decydującej odsłonie, to jednak torunianki zachowały więcej świeżości i wygrały 68:66.

- Nasze zawodniczki mocno walczyły, to był bardzo twardy mecz. Przez całe spotkanie zostałyśmy razem, a to niezwykle ważne. Każda zawodniczka, która wchodziła na parkiet, coś z siebie dała. Walczymy o puchar - powiedziała po spotkaniu z Arką zawodniczka Energii Alice Kunek.

Finał Pucharu Polski kobiet CCC z Energą zapowiadał się niezwykle emocjonująco i tak też było na parkiecie. Mecz świetnie rozpoczęły podopieczne Marosa Kovacika. Polkowiczanki grały agresywnie w obronie i nie dawały za wiele miejsca pod koszem toruniankom. Na boisku w pierwszej połowie rządziła liderka mistrzyń Polski Temitope Fagbenle, która zdobyła sześć punktów i zebrała osiem bardzo ważnych piłek. Zawodniczki z Dolnego Śląska schodziły do szatni z 11 punktową przewagą.

Po przerwie polkowiczanki kontrolowały przebieg spotkania. Zawodniczki z Torunia wydawały się być zmęczone półfinałowym spotkaniem z Arką. Pod koniec trzeciej kwarty przebudziła się koszykarka Energii Alice Kunek, która trafiała z dystansu. Zryw jednej zawodniczki, to było jednak za mało na bardzo dobrze współpracujące mistrzynie Polski. CCC Polkowice okazały się najlepsze i wygrały turniej w Bydgoszczy. To trzeci w historii zdobyty Puchar Polski przez zespół „Pomarańczowych”.

CCC Polkowice - Energa Toruń 66:45 (16:12, 19:12, 13:15, 18:6).

CCC: Fagbenle 14, Kaltsidou 12, Kaczmarczyk 10, Thomas 10, Leedham 7, Hayes 7, Kizer 4, Gajda 2.
Energa: Kunek 11, Trzeciak 8, Svaryte 9, Begić 7, Diawakana 3, Schmidt 3, Tłumak 2, Stankiewicz 2.

* TRANSFERY - ZIMA 2019. Relacja NA ŻYWO - godzina po godzinie

* QUIZ - rozpoznasz tych piłkarzy LOTTO Ekstraklasy?

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:

Materiał oryginalny: Drużyna CCC Polkowice zdobywa Suzuki Puchar Polski - Gazeta Wrocławska