Drużyna U-17 Śląska Wrocław wygrała swoją grupę CLJ!

RYG
Młodzi piłkarze Śląska Wrocław wygrali swoją grupę jako beniaminek ligi
Młodzi piłkarze Śląska Wrocław wygrali swoją grupę jako beniaminek ligi WKS Śląsk Wrocław
Podopieczni Ryszarda Pietraszewskiego postawili dziś kropkę nad i, wygrywając 3:1 z Ruchem Chorzów. Tym samym wrocławianie awansowali do półfinałów CLJ

Podopieczni trenera Pietraszewskiego od samego początku narzucili swoje warunki gry i błyskawicznie przełożyło się to na objęcie prowadzenia. Już w piątej minucie Piotr Samiec-Talar uderzył z dystansu i pokonał golkipera Ruchu. Na kolejne bramki nie trzeba było przesadnie długo czekać. Już kilkanaście minut później Tomasz Skrzypek zdobył bramkę z bliska, a tuż po nim podwyższył Karol Osiecki. Ruch chwilę po przerwie trafił na 3:1, ale chorzowian było stać tylko na to honorowe trafienie.

Zwycięstwo młodych piłkarzy WKS-u oznacza, że zameldowali się w półfinale rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Wrocławianie, którzy są beniaminkiem tych rozgrywek, w tym etapie zmagań zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Piłkarze najpierw byli trenowani przez Piotra Jawnego, którego po awansie na stanowisko szkoleniowca drużyny U-19 zastąpił Ryszard Pietraszewski. Śląsk skończył sezon z 11 zwycięstwami, jednym remisem i dwoma porażkami.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 3:1
Bramki: Samiec-Talar 5, Skrzypek 22, Osiecki 26 - Gemborys 47

Śląsk: Smolak - Wypart, Łokietek, Paluszek, Bończa-Pióro – Poniedziałek, Stupieńko (51' Szymański), Jarzębowski (70' Dawid Bąk), Skrzypek, Osiecki (50' Telatyński), Samiec-Talar.

Materiał oryginalny: Drużyna U-17 Śląska Wrocław wygrała swoją grupę CLJ! - Gazeta Wrocławska