Duet Smektała - Niedźwiedź zwycięzcami II Memoriału Krystiana Rempały

Redakcja
Artur Czaja był najskuteczniejszym zawodnikiem II Memoriału Krystiana Rempały. Zdobył 17 punktów Sebastian Maciejko
Na torze w Tarnowie rozegrany został II Memoriał Krystiana Rempały, zawodnika Unii Tarnów, który w maju 2016 roku poniósł śmierć w wyniku obrażeń, jakich doznał podczas meczu ekstraligi w Rybniku. Zwyciąecą zawodów została para Bartosz Smektała - Sebastian Niedźwiedź reprezentująca drużynę Lombard u Górala.

W przeciwieństwie do ubiegłorocznej I edycji Memoriału, który rozgrywany był w formie turnieju indywidualnego, tym razem zawodnicy rywalizowali w parach. Na torze, poza małymi wyjątkami w częściach niektórych wyścigów, kibice nie oglądali jednak jazdy parowej, a jedynie indywidualne popisy zawodników. Jedyną wspólną rzecz, jaką zawody miały z turniejem par, była punktacja. Najważniejszy był jednak fakt uczczenia pamięci zmarłego Krystiana Rempały.

Zwyciężył duet Bartosz Smektała i Sebastian Niedźwiedź, mimo że w pierwszych dwóch seriach startów aktualny indywidualny mistrz świata juniorów całkowicie zawiódł, zdobywając tylko punkt. Smektała przegrał także rywalizację w ostatniej serii - ze swoim kolegą klubowym z Unii Leszno Dominikiem Kubera.

Zwycięstwo w turnieju parze Artur Czaja - Michał Gruchalski odebrał defekt motocykla drugiego z nich w 10. biegu . Należy podkreślić, że w momencie awarii sprzętu ten duet jechał na podwójnym prowadzeniu.

Na tarnowskim torze rewelacyjnie zaprezentował się Czaja. Zdobył aż 17 punktów, a jedyne „oczko” stracił w swoim pierwszym starcie, przyjeżdżając na metę za Niedźwiedziem.

Przypomnijmy, że przed rokiem Czaja reprezentując barwy tarnowskich „Jaskółek”, wywalczył z drużyną awans do ekstraligi. Teraz, po rocznej przerwie, jest bardzo bliski powrotu do zespołu Unii na sezon 2019 (także w I lidze).

Na najniższym stopniu podium turnieju stanęła para gospodarzy, Grupy Azoty Unii Tarmów: Mateusz Cierniak - Patryk Rolnicki. Warto podkreślić kapitalną końcówkę sezonu w wykonaniu 16-letniego Cierniaka. W niedzielę młody tarnowianin miał jeden trudny moment, gdy w 6. biegu przy wyjściu z drugiego łuku został mocno zaatakowany przez Bartłomieja Kowalskiego i upadł na tor (sprawca został wykluczony). Szybko jednak pozbierał się i do końca zawodów jeździł bardzo ofensywnie.

Na zakończenie zawodów rozegrany został dodatkowy wyścig z udziałem czterech najlepszych indywidualnie zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Kubera, który po wygranym starcie spod taśmy zostawił w pokonanym polu Czaję, Rolnickiego i Niedźwiedzia (ten ostatni miał defekt motocykla).

Wyniki II Memoriału Krystiana Rempały: 1. Lombard u Górala 25 pkt (Smektała 10, Niedźwiedź 15), 2. Hektor 24 (Czaja 17, Gruchalski 7), 3. Grupa Azoty Unia 21 (Cierniak 10, Rolnicki 11), 4-5. WesBud 18 (Jamróg 9, Bober 9), FRB Stasiak 18 (Kubera 16, Kowalski 2), 6-7. Rigatoni 10 (D. Zieliński 2, M. Rempała 8), Grupa 4x4 10 (Kaczmarek 10, P. Zieliński 0).

Sportowy24.pl w Małopolsce

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: Duet Smektała - Niedźwiedź zwycięzcami II Memoriału Krystiana Rempały - Gazeta Krakowska