Dwa fatalne błędy Polaków w lidze włoskiej! Arkadiusz Reca pomylił piłkę nożną z siatkówką. Bartłomiej Drągowski minął się z futbolówką

Jakub Maj
Jakub Maj
Eleven Sports
5 lutego byliśmy świadkami kolejnego "polskiego spotkania" w lidze włoskiej. Napoli zmierzyło się ze Spezią. W składzie gości w pierwszym składzie wyszedł Piotr Zieliński, natomiast w drużynie gospodarzy Bartłomiej Drągowski oraz Arkadiusz Reca. Niestety nie był to dobry mecz w wykonaniu duetu z ekipy "Aquilotti". Drągowski i Reca popełnili fatalne błędy.

Spezia - Napoli 0:3

Dramat polskich zawodników zaczął się tuż po przerwie. W 47. minucie Arkadiusz Reca próbował zastawić jednego z zawodników Napoli. Zadanie wydawało się względnie łatwe, ale sprytniejszy okazał się piłkarz z Neapolu. 27-letni Polak stracił równowagę i przypadkowo zagrał piłkę ręką. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny bez problemu wykorzystał Khvicha Kvaratskhelia.

Kolejne katastrofalne zachowanie polskiego zawodnika miało miejsce w 68. minucie. Bartłomiej Drągowski wyszedł z bramki, aby wypiąstkować futbolówkę poza pole karne. Niestety pierwszy przy futbolówce był Victor Osimhen, który wpakował piłkę do bramki głową. Napoli prowadziło już 2:0. Nigeryjski napastnik kilka minut później strzelił kolejną bramkę i ustalił wynik spotkania.

Piotr Zieliński zagrał 62. minuty i był całkowicie niewidoczny. Pomocnik zapisał się w protokole meczowym dzięki żółtej kartce, którą otrzymał. W 86. minucie na murawie pojawił się Przemysław Wiśniewski - nowy nabytek Spezii, który ma zastąpić Kubę Kiwiora.

Napoli pewnie kroczy po mistrzostwo Włoch. "Błękitni" są na 1. miejscu w Serie A i mają już 16 punktów przewagi nad Interem Mediolan. Przed zespołem Piotra Zielińskiego jeszcze 17 spotkań ligowych.