Dwa zwycięstwa SMS ZPRP Kielce. Grała 1. liga piłkarzy ręcznych. 19-20.11.2022. Sprawdź wyniki

SMS ZPRP I Kielce pokonała KSSPR Końskie 40:32.
SMS ZPRP I Kielce pokonała KSSPR Końskie 40:32. Krzysztof Krogulec
W weekend 19-20.11.2022 grała 1. liga piłkarzy ręcznych. W Kielcach SMS ZPRP I zmierzyła się z KSSPR Końskie, SMS ZPRP II Kielce zagrała w Krakowie z AZS AGH, mecz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski został przełożony, a Wisła Sandomierz pauzowała. Sprawdź wyniki.

SMS ZPRP I Kielce - KSSPR Końskie 40:32 (20:14)

SMS ZPRP I: Wysocki, Popielecki - Wleklak 7, Rybarczyk 3, Wrona 7, Wasiak 10 (4), Welcz 3, Sarnowski 4, Jurasik, Zając 3, Bojarczuk, Luksa 3, Wiśniewski.
KSSPR: Markowski 1, Witkowski, Baran - Janus 3, Woś 9 (3), Falasa 3, W. Sękowski 1, Ł. Sękowski 4, B. Sękowski 2, Kordos 2, Włodarski 3, Rożnowski 3, Matyjasik, Słonicki 1.
Mecz lepiej zaczęli goście, którzy w 8 minucie prowadzili 4:1. W tym momencie jednak zupełnie stanęli, zaczęli popełniać proste
błędy, stracili skuteczność. Kielczanie potrzebowali pięciu minut, żeby objął prowadzenie 7:5, w 22 minucie było już 15:9, a w 27 - 19:11. Skutecznością błyszczał tedy prawy rozgrywający gospodarzy, Patryk Wasiak, który w ostatnich 11 minutach pierwszej połowy zdobył 6 bramek.

Drugą połowę drużyna trenera Rafała Bernackiego zaczęła od powiększenia różnicy do dziesięciu traień (25:15 w 35 min), a potem kontrolowała wynik, jej przewaga nie spadła poniżej sześciu bramek.

AZS AGH Kraków - SMS ZPRP II Kielce 34:38 (17:19)
SMS ZPRP II: Drożdż, Sowiak - Siekierka 4, Aksamit 5 (1), Mielczarski 7, Cacak 3, Korus 2 (1), Bujok, Olczyk, Rodak 5, Pepliński 3, Pilz, Fajfer 9.
O wygranej kielczan z wyżej notowanym rywalem zadecydował ostatni kwadrans meczu. W 45 minucie SMS prowadziła 27:26, ale od tego momentu zdobyła cztery bramki z rzędu, a w 51 minucie drużyna trenera Radosława Wasiaka wygrywała 34:28. Wcześniej prowadzenie kilka razy przechodziło z rąk do rąk, w 12 minucie było 7:5 dla gospodarzy, końcówka pierwszej połowy dla kielczan, w 35 minucie było 21:19 dla AZS AGH.

Luxiona AZS UMCS Lublin - ASPR Zawadzkie 31:26 (11:17)