Dwaj gracze Łomży Vive Kielce w najlepszej siódemce Final Four Ligi Mistrzów

Igor Karacić.
Igor Karacić. Dawid Łukasik
Do zdobytego przez obrotowego Artioma Karalioka tytułu najlepszego zawodnika (MVP) rozegranego w poprzedni weekend w Kolonii Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Łomża Vive Kielce dokłada dwa miejsca w najlepszej siódemce turnieju. W ogłoszonej w czwartek przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF) drużynie gwiazd znaleźli się lewoskrzydłowy Dylan Nahi i środkowy rozgrywający Igor Karacić.

ZOBACZ FILM Z NAJLEPSZĄ SIÓDEMKĄ FINAL FOUR 2022

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce zajęli w turnieju drugie miejsce, najlepsze od 2016 roku, gdy wygrali te rozgrywki. W półfinale pokonali węgierski Telekom Veszprem 37:35, a w finale ulegli po rzutach karnych 35:37 drużynie z Barcelony.

Europejska Federacja doceniła umiejętności i grę aż trzech zawodników mistrza Polski - po zakończeniu finału nagrodę dla najlepszego gracza turnieju dostał Białorusin Artiom Karaliok, a w ogłoszonej w czwartek drużynie gwiazd znaleźli się francuski lewoskrzydłowy Dylan Nahi i chorwacki playmaker Igor Karacić.